TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

EDI v automobilovém průmyslu

Automotive car icon

EDI umožňuje dokonale koordinovanou a standardizovanou výměnu logistických informací mezi OEM (Original Equipment Manufacturers) a jejich dodavateli.

EDI v automobilovém průmyslu

JIT, JIS a Lean production – v žádném jiném odvětví nejsou plynulé procesy tak důležité jako v automobilovém průmyslu. Nové trendy, jako je e-mobilita a digitalizace, přinášejí do dodavatelského řetězce další úroveň složitosti. Řešením všech těchto výzev je společný jazyk: EDI!

Vzhledem k vysokým nárokům zákazníků na kvalitu a navyšování časového tlaku, je automobilový průmysl jedním z nejnáročnějších odvětví pro automatizované nákupní procesy. Vždyť pro výrobu v režimech Just-in-Time (JIT) a Just-in-Sequence (JIS) je třeba ve výrobním řetězci sestavit mnoho různých komponent a všechny musí být ve správný čas na správném místě.

Budoucí e-mobilita, propojené řízení a digitální služby mají dopad také na výrobní procesy. Stačí vzít v úvahu skutečnost, že doba cyklu zavádění nových výrobků je kratší než kdykoli předtím, výrobky jsou stále složitější a jejich variabilita se zvyšuje. Avšak není výjimkou, že rostoucí podíl elektroniky a softwaru v automobilech zvyšuje riziko stažení patřičné šarže z trhu.

Řešení výzev dneška a zítřka

Klíčem ke zvládnutí všech těchto specifických výzev v automobilovém průmyslu je především bezproblémová koordinace mezi výrobci OEM a dodavateli v celém dodavatelském řetězci. Jen tak lze zajistit štíhlé a efektivní procesy na výrobní lince.

EDI je nejen odpovědí na SOUČASNÉ výzvy v automobilovém průmyslu, jako jsou např.:

 • Vysoké nároky na kvalitu a navyšování časového tlaku
 • Co nejrychlejší aktualizace předpovědí dodávek
 • Zpracování a plnění dodacích lhůt požadovaných klienty
 • Poskytování správných identifikačních údajů o produktech, obalech, místech dodání atd.
 • Specifikace pro generování logistických štítků (například GTL – Global Transport Label)
 • Dodržování právních a daňových předpisů

…ale také odpovědí na BUDOUCÍ výzvy:

 • Stále kratší výrobní cykly
 • Neočekávané problémy s dodávkami a přepravou
 • Dopad inovací, jako jsou CI, cloud, Big Data a IoT.
 • E-mobilita – integrace nových generací vozidel do stávajících výrobních struktur
 • Vznik nových a složitých digitálních ekosystémů (např. při spolupráci zavedených dodavatelů s novými).

Řešení pro všechny požadavky

V závislosti na situaci a požadavcích existuje několik možností EDI komunikace. Například EDI integrace je řešení pro odesílání a příjem dokumentů přímo prostřednictvím vlastního ERP systému společnosti díky přímému propojení se systémy obchodních partnerů. Webové EDI je skvělou volbou pro malé partnery, kteří nemají vlastní ERP systém nebo není připravený na EDI integraci. Umožňuje jim vyměňovat si EDI zprávy prostřednictvím webového rozhraní EDI platformy.

digital connection worldwide

EDI Integrace pro integrované procesy

Integrace EDI je řešení pro odesílání a příjem dokumentů přímo prostřednictvím vlastního ERP systému společnosti díky přímému propojení se systémy obchodních partnerů. K dispozici jsou všechny relevantní EDI standardy pro automobilový průmysl, které poskytují maximální flexibilitu pro komunikační procesy s vašimi obchodními partnery.

 

Přejít na řešení EDI integrace

paperless supply chain

Webové EDI pro automobilový průmysl

Webové EDI představuje snadný a nákladově efektivní způsob výměny dokumentů s obchodními partnery. Webové EDI je také skvělou možností pro propojení dodavatelů automobilového průmyslu s velkými výrobci (OEM). Dodavatelé budou připraveni používat EDI okamžitě a bez nutnosti instalace složité IT infrastruktury.

 

 

Přejít na webové EDI řešení

Nejpoužívanější EDI zprávy v automobilovém průmyslu

 • DELFOR (předpoklad dodávek)
 • ASN / DESADV (oznámení o odeslání)
 • DELJIT (odvolávka / objednávka v režimu just-in-time)
 • RECADV (oznámení o příjmu zboží)
 • INVOIC (faktura)

Další informace naleznete v našem slovníku EDI

Klienti z automobilového průmyslu

Novinky a zajímavé informace o EDI v automobilovém průmyslu

EDI procesy mezi dodavateli komponent a OEMMulti storey car park

Mobilita je něco, bez čeho se již neobejdeme. Všichni se chceme snadno a rychle dostat z bodu A do bodu B, chceme být v bezpečí a samozřejmě v pohodlí. Pro úspěch v automobilovém průmyslu nelze nic ponechat náhodě, protože rozhodující jsou hladké procesy v dodavatelském řetězci.

 

PŘEČTĚTE SI VÍC

EDI-for-automotive-lKomunikace přes jeden centralizovaný uzel Alpha

Prvním a hlavním cílem była integrace interních procesu společnosti a nastavení datové komunikace se zákazníky TIER1 a OEM. Pro realizaci požadavků na komunikaci Alpha Vehicle Security Solutions Czech s.r.o. było ze strany EDITELu navrženo využití IBM Sterling B2B Integrátoru.

 

PŘEČTĚTE SI VÍC

Welding-Robots-Automotive-IndustryGEWE-TEC využívá EDI v automotive

Slovenská pobočka německé společnosti GEWE-TEC, která úspěšně působí v oblasti automotive, byla založena teprve nedávno. Hned v úvodu proběhlo důkladné vyhodnocení potřeb společnosti s prioritou zajistit požadavky svých zákazníků. Jednou z hlavních priorit se následně stala implementace EDI komunikace, bez které se dnes už nedá ve světě automobilového průmyslu existovat.

PŘEČTĚTE SI VÍC

Proč si vybrat EDITEL?

EDITEL má více než 40 let zkušeností jako mezinárodní poskytovatel služeb EDI se silným zastoupením ve střední a východní Evropě. Díky fúzi v roce 2018 s českou společností TELEDIN, která se výhradně zaměřovala na automobilový průmysl, provozuje EDITEL vysoce specializované kompetenční centrum pro automobilový a výrobní sektor.

To je klíčový faktor v dodavatelském řetězci automobilového průmyslu a rozhodující konkurenční výhoda pro zákazníky všech velikostí. Tým EDI odborníků ve společnosti EDITEL má hluboké odborné znalosti široce používaných standardů v automobilovém průmyslu a hluboké znalosti všech procesů v tomto neustále se měnícím odvětví.

Na základě těchto odborných znalostí a zkušeností poskytujeme vysoce profesionální, zákaznicky orientovanou pomoc ve všech EDI oblastech, ve prospěch našich klientů, obchodních partnerů a jsme tak ideální volbou pro implementaci jakéhokoli konceptu nebo řešení automatizace dodavatelského řetězce v automobilovém průmyslu.

Rádi vám pomůžeme najít to správné řešení na míru vašim potřebám. Kontaktovat společnost EDITEL

Symbolická fotografie: copyright iStock, Bildnachweis alvarez

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.