TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Elektronická fakturace se Škoda Auto

skoda-auto-car-interior_l

Společnost Škoda Auto, pro odstranění papírové agendy a zefektivnění spolupráce se svými dodavateli, rozšiřuje elektronickou fakturaci.

Elektronická komunikace umožňuje celkové zrychlení fakturačního procesu a přináší možnost využít přímou komunikaci mezi účetními (ERP) systémy bez nutnosti ručního zpracování.

Dodavatelé mohou využít následující možnosti pro komunikaci se Škoda Auto:

Automatické EDI řešení:

  • Po exportu faktury z účetního systému dodavatele může být faktura přeložena do formátu podporovaného společností Škoda Auto (VDA4938 – Global INVOIC) – detailní popis formátu lze stáhnout zde. Tento dokument je pak možné pomocí OFTP2 protokolu přenést na servery Škoda Auto – popis komunikačních parametrů naleznete zde.
  • Automatickou cestou lze přenášet také faktury s přílohou – popis standardu VDA4983 pro tento druh přenosu je zde.
  • V případě, že Vaše společnost nedisponuje nástroji na překlad faktur do požadovaného formátu Škoda (VDA4938 – Global INVOIC), případně faktur s přílohou (VDA4983) nebo nástroji pro automatické zasílání pomocí OFTP2 protokolu, neváhejte se obrátit na náš profesionální tým, který Vám s touto problematikou ochotně pomůže.

WebEDI řešení pro fakturaci WebFakt:

  • Aplikace WebFakt umožňuje dodavatelům ručně importovat a zasílat faktury elektronicky. Po vytvoření faktury z účetního systému dodavatele je nutné dokument přeložit do podporovaného formátu, kterými jsou VDA4938 – Global INVOIC (popis zde) nebo Škoda XML faktura (popis zde).
  • Aplikace je pro dodavatele zcela zdarma, je třeba se nejdříve registrovat – více informací o registraci naleznete zde. Řešení WebFakt umožňuje k faktuře také připojit 1 přílohu ve formátu PDF. Pokud je potřeba pomoci s vytvářením vstupů do aplikace WebFakt, neváhejte se obrátit na naše odborníky.

O společnosti

skoda-logo-case-studyV Mladé Boleslavi vyjelo z továrny ŠKODA AUTO první vozidlo v roce 1905 a za více než 120 let existence společnosti jej následovaly miliony dalších. Sídlo společnosti a oddělení vývoje automobilů zůstaly v domovském městě, ale výroba se postupem času rozšířila i do mnoha dalších míst, měst a zemí. Mladá Boleslav je místem, kde vznikají modely a kde se zavádějí do sériové výroby. Ve městě, kde se nacházejí výrobní závody společnosti, sídlí také její centrála. V současné době zde společnost ŠKODA AUTO vyrábí modely FABIA, KAMIQ, SCALA, KAROQ, OCTAVIA a ENYAQ iV. Závod v Kvasinách je dítětem v rodině výrobních závodů společnosti ŠKODA AUTO v České republice. Ve Vrchlabí se od roku 2012 točí vysoce sofistikované automatické převodovky DSG pro celý koncern VW. V posledních letech se výrobní provozy rozšířily i na další trhy, například do Číny, Německa, Indie, na Slovensko a Ukrajinu.

Symbolic image copyright iStockphoto, photo credit Emirhan Karamuk
Logo copyright ŠKODA AUTO

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.