TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Od EDI k EDITELu

80. léta: Začátky

Rakouské obchodní společnosti a jejich dodavatelé již vědí o mnoha výhodách elektronické výměny dat (EDI). Optimalizace a harmonizace dodavatelského řetězce prostřednictvím standardizovaných EDI zpráv zvyšuje jejich efektivitu, kvalitu a šetří jejich náklady.

Standardy jsou nezbytným základem pro výměnu strukturovaných dat mezi obchodními partnery. Díky globálnímu identifikačnímu systému EAN Austria (dnes GS1 Austria) jsou dodavatelé (GLN), produkty (GTIN) a přepravní jednotky (SSCC) označeny standardizovanými globálně univerzálními číselnými kódy.

2004: Z ECODEXu se stává eXite ®

Po více než 16 letech se z ECODEXu stává eXite® Business Integration Network. EAN Austria uvádí v roce 2004 na trh nově vyvinutou platformu eXite®, která nabízí vyšší bezpečnost, spolehlivost, flexibilitu a moderní technologii. EAN Austria otevírá s platformou eXite® bránu do budoucnosti EDI.

2008: Založení EDITEL Austria

GS1 Austria (přejmenování z EAN na GS1 proběhlo v roce 2005) vyčleňuje divizi eBusiness/eCom a zakládá zcela samostatnou dceřinou společnost EDITEL Austria, která je odpovědná za kompletní provoz platformy eXite®. EDITEL Austria přebírá zároveň do svého vlastnictví i společnost EDITEL CZ, kterou skupina GS1 koupila v roce 2007. Ve stejném roce došlo i ke vzniku pobočky EDITELu na Slovensku.

2008 – současnost: Vedoucí poskytovatel EDI ve střední a východní Evropě

EDITEL neustále rozšiřuje své EDI služby. Skupina EDITEL je zastoupena prostřednictvím dceřiných společností a rozsáhlé sítě franšízových partnerů v celém regionu střední a východní Evropy. EDITEL má sídlo v Rakousku a provozuje své pobočky v České republice, Chorvatsku,  Maďarsku, Polsku, Slovensku, ve Slovinsku a v Srbsku.

Rodina produktů EDITELu poskytuje řešení pro organizace všech velikostí, od malých a středních společností až po velké podniky. Cílem skupiny EDITEL je dále rozvíjet potenciál využití EDI a poskytovat moderní výměnu dat mezi obchodními partnery.

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.