Používáním této stránky souhlasím s používáním souborů cookies. Pro více informací klikněte zde

Často kladené otázky (FAQs)

Zde naleznete odpovědi na nejčastěji kladené otázky týkájící se elektronické výměny dat.

Doplňující informace o fungování EDI (Electronic Data Interchange) jsou k dispozici v sekci Co je EDI, kde naleznete také návrhy pro úspěšnou implementaci EDI. Doplňující informace o eXite® a výhodách naší EDI platformy naleznete v sekci EDI komunikace. V případě zájmu se s Vámi rádi sejdeme.

Chcete-li používat eXite®, je třeba se zaregistrovat do EDITEL CZ. Náš obchodní tým vám ochotně poskytne všechny potřebné informace.

Stačí kontaktovat naši technickou podporu na telefonním čísle +420 261 009 055 nebo zaslat e-mail na helpdesk(at)editel.cz. Obratem vám e-mailem zašleme nové heslo.

Jednotka je fakturační jednotka pro výměnu dat prostřednictvím eXite®. Každá fakturační položka v eXite® je spojena s určitou jednotkovou cenou. Na vaši žádost vám rádi účtování eXite podrobně vysvětlíme. Stačí nám zaslat e-mail na obchod(at)editel.cz.

Předpokládané náklady na EDI komunikaci prostřednictvím eXite® budou záviset především na objemu přenášených dat. Nejdříve doporučujeme získat následující informace:

  • Počet a typy zpráv, které budou přenášeny (týdně nebo měsíčně)
  • Průměrný objem dat v přenášených zprávách

Na základě těchto informací budeme schopni stanovit předpokládané náklady na výměnu vašich dat prostřednictvím eXite®. Na žádost vám rádi zašleme informace o cenách a jejich příklady. Můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese obchod(at)editel.cz. V případě zájmu jsme připraveni se s vámi sejít. Pro sjednání schůzky nám prosím zavolejte na telefonní číslo +420 261 009 055.

Podrobný rozpis všech samostatných položek na vaší faktuře eXite® je k dispozici v rámci služeb eXite® Online Services. Máte-li jakékoliv doplňující dotazy, neváhejte kontaktovat náš obchodní tým.

eXite® spolupracuje s mnoha mezinárodními poskytovateli služeb, což vám umožní snadnou výměnu dat s obchodními partnery na celém světě.

Chcete-li ověřit, zda vaši obchodní partneři mají existující připojení na eXite®, přejděte na stránku eXite® Online Services. V případě, že je nenaleznete, zašlete prosím níže uvedené informace na helpdesk(at)editel.cz nebo je zadejte na stránce eXite® Online Services:

  • GLN vašeho obchodního partnera
  • Adresu vašeho obchodního partnera s mezinárodním poskytovatelem služeb

Co nejdříve zajistíme, abyste si mohli vyměňovat data s vašimi obchodními partnery v zahraničí.

EDITEL CZ má rozsáhlé portfolio EDI řešení pro společnosti všech velikostí a s jakoukoli infrastrukturou. O všech si můžete přečíst zde nebo nás kontaktujte. Rádi vám pomůžeme.

Ano, eXite® nabízí také možnost přenášení nestrukturovaných dat. Tato možnost je k dispozici pro binární data, stejně jako pro specifické datové formáty. Předpokladem je, že taková data musí být zasílána v obálce EDIFACT nebo XML.

Konvertory slouží k převádění dat z jednoho formátu do jiného. Při přenášení elektronických dat prostřednictvím EDI to znamená, že data ve formátu EDIFACT jsou převáděna do interního formátu společnosti a obráceně. Díky konverzi dat mohou být obchodní data přenášená prostřednictvím EDI automaticky zpracovávána systémem ERP, který společnost vlastní.

EDITEL vám pomůže s výběrem softwaru EDI, který bude vyhovovat vašim potřebám. Obecné informace jsou k dispozici zde.

Chcete-li získat dostupné popisy EDI zpráv, kontaktujte nás prosím na e-mailu info(at)editel.cz. Zavádění EDI komunikace v praxi pomáhají implementační příručky pro jednotlivé zprávy, obsahující nejen strukturu, ale i popis použití a definici pojmů, která zabezpečuje porozumění obou stran komunikace.

Pokud váš ERP systém nemá rozhraní pro import/export dat, je možné používat naši službu xml2edi web service.

Ne, GLN kódy přiděluje stejně jako u klasických EAN/GTIN kódů organizace GS1 Czech Republic. Více zde www.gs1.cz

Obě dvě varianty jsou v ČR z legislativního pohledu zcela rovnocenné. Při podpisu certifikátem EDITELu odpadají starosti o jeho vystavení a pravidelnou obnovu včetně nákladů s tím spojených. Za využití certifikátu EDITELu nejsou účtovány žádné dodatečné poplatky.

Certifikát Vám na požádání vystaví EDITEL CZ, který je od roku 2012 Registrační autoritou certifikátů I.CA. V zájmu bezproblémového odbavení si termín návštěvy registrační autority dohodněte předem na kontaktech ra(at)editel.cz nebo +420 261 009 011.

Elektronický podpis, který je založen na technologii PKI (Public Key Infrastructure), představuje využití páru kryptografických klíčů pro identifikaci komunikujících partnerů v elektronickém světě. Pár klíčů je obecný název pro privátní klíč (soukromý klíč), označovaný také jako data pro vytváření elektronického podpisu a veřejný klíč, označovaný také jako data pro ověřování elektronického podpisu.

Více zde www.ica.cz/elektronicky-podpis.