TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Často kladené otázky (FAQs)

Zde naleznete odpovědi na nejčastěji kladené otázky týkájící se elektronické výměny dat.

 • Co je to tajná a veřejná část elektronického podpisu/certifikátu a na co se používají?

  Elektronický podpis, který je založen na technologii PKI (Public Key Infrastructure), představuje využití páru kryptografických klíčů pro identifikaci komunikujících partnerů v elektronickém světě. Pár klíčů je obecný název pro privátní klíč (soukromý klíč), označovaný také jako data pro vytváření elektronického podpisu a veřejný klíč, označovaný také jako data pro ověřování elektronického podpisu.

  Více zde www.ica.cz/elektronicky-podpis.

 • Jak a kde si vyřídím certifikát?

  Certifikát Vám na požádání vystaví EDITEL CZ, který je od roku 2012 Registrační autoritou certifikátů I.CA. V zájmu bezproblémového odbavení si termín návštěvy registrační autority dohodněte předem na kontaktech ra@editel.cz nebo +420 261 009 011.

 • Je lepší používat svůj certifikát pro podpis faktur nebo certifikát EDITELU?

  Obě dvě varianty jsou v ČR z legislativního pohledu zcela rovnocenné. Při podpisu certifikátem EDITELu odpadají starosti o jeho vystavení a pravidelnou obnovu včetně nákladů s tím spojených. Za využití certifikátu EDITELu nejsou účtovány žádné dodatečné poplatky.

 • Poskytne mi EDITEL GLN kódy?

  Ne, GLN kódy přiděluje stejně jako u klasických EAN/GTIN kódů organizace GS1 Czech Republic. Více zde www.gs1.cz

 • Kde lze získat doplňující informace o EDI (Electronic Data Interchange) a eXite?

  Doplňující informace o fungování EDI (Electronic Data Interchange) jsou k dispozici v sekci Co je EDI, kde naleznete také návrhy pro úspěšnou implementaci EDI. Doplňující informace o eXite® a výhodách naší EDI platformy naleznete v sekci EDI komunikace. V případě zájmu se s Vámi rádi sejdeme.

 • Co musím udělat, abych mohl/a používat eXite?

  Chcete-li používat eXite®, je třeba se zaregistrovat do EDITEL CZ. Náš obchodní tým vám ochotně poskytne všechny potřebné informace.

 • Zapomněl/a jsem své heslo eXite®. Jak mám nyní postupovat?

  tačí kontaktovat naši technickou podporu na telefonním čísle +420 261 009 055 nebo zaslat e-mail na helpdesk@editel.cz. Obratem vám e-mailem zašleme nové heslo.

 • Co je jednotka?

  Jednotka je fakturační jednotka pro výměnu dat prostřednictvím eXite. Každá fakturační položka v eXite je spojena s určitou jednotkovou cenou. Na vaši žádost vám rádi účtování eXite podrobně vysvětlíme. Stačí nám zaslat e-mail na obchod@editel.cz.

 • Jaký je doporučený postup při určování předpokládaných nákladů eXite?

  Předpokládané náklady na EDI komunikaci prostřednictvím eXite® budou záviset především na objemu přenášených dat. Nejdříve doporučujeme získat následující informace:

  • Počet a typy zpráv, které budou přenášeny (týdně nebo měsíčně)
  • Průměrný objem dat v přenášených zprávách

  Na základě těchto informací budeme schopni stanovit předpokládané náklady na výměnu vašich dat prostřednictvím eXite®. Na žádost vám rádi zašleme informace o cenách a jejich příklady. Můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese obchod@editel.cz. V případě zájmu jsme připraveni se s vámi sejít. Pro sjednání schůzky nám prosím zavolejte na telefonní číslo +420 261 009 055.

 • Obdržím podrobný rozpis mé faktury eXite?

  Podrobný rozpis všech samostatných položek na vaší faktuře eXite je k dispozici v rámci služeb eXite Online Services. Máte-li jakékoliv doplňující dotazy, neváhejte kontaktovat náš obchodní tým.

 • Jak zajistím propojení s mými obchodními partnery v zahraničí?

  eXite spolupracuje s mnoha mezinárodními poskytovateli služeb, což vám umožní snadnou výměnu dat s obchodními partnery na celém světě.

  Chcete-li ověřit, zda vaši obchodní partneři mají existující připojení na eXite, přejděte na stránku eXite Online Services. V případě, že je nenaleznete, zašlete prosím níže uvedené informace na helpdesk@editel.cz nebo je zadejte na stránce eXite Online Services:

  • GLN vašeho obchodního partnera
  • Adresu vašeho obchodního partnera s mezinárodním poskytovatelem služeb

  Co nejdříve zajistíme, abyste si mohli vyměňovat data s vašimi obchodními partnery v zahraničí.

 • Poskytuje EDITEL CZ software pro výměnu dat?

  EDITEL CZ má rozsáhlé portfolio EDI řešení pro společnosti všech velikostí a s jakoukoli infrastrukturou. O všech si můžete přečíst zde nebo nás kontaktujte. Rádi vám pomůžeme.

 • Lze eXite používat také k přenášení nestrukturovaných dat?

  Ano, eXite nabízí také možnost přenášení nestrukturovaných dat. Tato možnost je k dispozici pro binární data, stejně jako pro specifické datové formáty. Předpokladem je, že taková data musí být zasílána v obálce EDIFACT nebo XML.

 • Co je konvertor a k čemu slouží?

  Konvertory slouží k převádění dat z jednoho formátu do jiného. Při přenášení elektronických dat prostřednictvím EDI to znamená, že data ve formátu EDIFACT jsou převáděna do interního formátu společnosti a obráceně. Díky konverzi dat mohou být obchodní data přenášená prostřednictvím EDI automaticky zpracovávána systémem ERP, který společnost vlastní.

 • Kdo mi odpoví na otázky týkající se softwaru?

  EDITEL vám pomůže s výběrem softwaru EDI, který bude vyhovovat vašim potřebám. Obecné informace jsou k dispozici zde.

 • Co mám dělat, pokud můj systém ERP nemá žádné rozhraní?

  Pokud váš ERP systém nemá rozhraní pro import/export dat, je možné používat naši službu Webové EDI.

 • Máte popisy k formátům zpráv EDI?

  Chcete-li získat dostupné popisy EDI zpráv, kontaktujte nás prosím na e-mailu info@editel.cz. Zavádění EDI komunikace v praxi pomáhají implementační příručky pro jednotlivé zprávy, obsahující nejen strukturu, ale i popis použití a definici pojmů, která zabezpečuje porozumění obou stran komunikace.

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.