Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011

EDI: tradice v inovaci

Elektronická výměna dat, známá také jako EDI (Electronic Data Interchange), je již tři desetiletí synonymem pro optimalizované procesy v rámci dodavatelského řetězce. Technologie se během této doby neustále vyvíjí. V dnešním světě businessu je EDI klíčovou technologií pro inovativní společnosti, které vidí v efektivní optimalizaci svých procesů dlouhodobou perspektivu, ať již v rámci celé společnosti, mezi průmyslovými odvětvími nebo mezi různými státy. 

Co znamená EDI?

Elektronická výměna dat, známá také jako EDI (Electronic Data Interchange) označuje výměnu elektronických obchodních dokumentů mezi partnery. Jde o součást e-commerce nebo e-business. Cílem EDI je dosáhnout nejvyšší možné úrovně automatizace procesů prostřednictvím integrované výměny dat a předcházení ručním a papírovým obchodním transakcím. EDI se mimo jiné používá k výměně objednávek mezi obchodními společnostmi a výrobci a také pro fakturační procesy, což umožňuje elektronický přenos faktur v reálném čase, jejich okamžitou kontrolu a následné zpracování.

Prostřednictvím EDI lze řešit mnoho dalších obchodních procesů, včetně správy kmenových dat, zasílání elektronických dodacích listů poskytovatelům logistických služeb, poskytování listů s informacemi o zboží nebo zpracovávání požadavků na platby.

Standardizovaná technologie je klíčem, který umožňuje společnostem o jakékoliv velikosti, v jakémkoliv průmyslovém odvětví, v jakékoliv zemi vyměňovat si obchodní data bez ohledu na to, jaké používají komunikační kanály, datové formáty a média. Patří sem GS1 EANCOM® nebo UN/EDIFACT pro datové formáty, stejně jako identifikační standardy, jako jsou GLN, GTIN, SSCC atd.

Basic Supply Chain Proces