TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

UNIQA zjednodušuje reporting

žena, která se dotkne tlačítka z dat ve smyslu Uniqa zjednodušuje vykazování

Systém „GenStat“ od EDITELu zajistil pro českou pobočku pojišťovny UNIQA řešení, které dokonale splňuje všechny požadavky na výkazy pro Českou národní banku.

S ohledem na neustále rostoucí počet údajů, které společnost musí posílat do České národní banky (ČNB), i chystané změny systému vykazování, k nimž postupně dochází v rámci balíčku Solvency II (projektu EU představujícího zásadní reformu dohledu nad pojišťovnami v Evropě), hledala UNIQA pojišťovna optimalizované řešení, které by jí umožnilo splnit přísná kritéria pro reporting v bankovním sektoru.

Díky systému „GenStat“ od EDITELu získala UNIQA řešení, které přesně odpovídá jejím představám a plně vyhovuje vysokým nárokům ČNB na výkaznictví v bankovním sektoru. Tato aplikace obecně finančním institucím umožňuje vytvářet statistické sestavy pro Českou národní banku a odesílat je přímo na místo určení. Nabízí přitom strukturu odpovídající závazným pravidlům ČNB. Zprávy se generují automaticky pomocí údajů z databáze firemního informačního systému. Zároveň GenStat automaticky kontroluje, načítá a zpracovává nové předpisy ČNB pro sestavování výkazů a dohlíží na lhůty a stav jednotlivých zpráv.

Ve zkratce:

  • migrace z GENTRAN Server na IBM Sterling B2B Integrator
  • připojení deseti předních obchodních partnerů v českém automobilovém průmyslu
  • zavedení více než 20 formátů EDI zpráv pro řešení logistických procesů

O společnosti UNIQA

Na svých kmenových trzích v Rakousku a střední a východní Evropě patří UNIQA k vedoucím pojišťovacím skupinám. Prostřednictvím zhruba čtyřicítky společností je zastoupena v 19 zemích a má více než 10 milionů zákazníků. Již od roku 1993 UNIQA působí i na českém pojišťovacím trhu a patří zde mezi největší komplexní instituce. Rok co rok přitom dosahuje nadprůměrného růstu.

Logo copyright UNIQA

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.