Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011

Logistika

Popis odvětví

Když slyšíme pojem dodavatelský řetězec, okamžitě se nám vybaví logistika. Logistika značně ovlivňuje a usnadňuje tvorbu hodnot mezi jednotlivými společnostmi, a to jak hodnot v podobě elektronických informací, tak fyzického zboží.

Profesionální poskytovatelé logistických služeb se stali nepostradatelnými pro odvětví spotřebního zboží i pro mnoho dalších odvětví. Ať už jde o manipulaci se speciálními výrobky, jako jsou mražené nebo čerstvé potraviny nebo o řízení skladových zásob maloobchodníků a výrobců: vždy je logistika důležitou součástí.

Výzvy v odvětví

Více než jakýkoliv jiný poskytovatel služeb se musí logistické společnosti držet striktně hesla "čas jsou peníze". Potřebují rychle a efektivně zpracovávat velké množství informací, aby dodali správné zboží na správné místo ve správný čas. Klíčovými faktory úspěchu jsou hospodárnost, rychlé reakce a flexibilita, pokud jde o technické požadavky.

Výhody EDI

Výměna elektronických obchodních dat (EDI) pomáhá logistickým společnostem právě ve výše uvedených oblastech pomocí:

  • Vysokého stupně automatizace procesů
  • Odstraněním manuálního zpracovávání dat a minimalizací rizika vzniku chyb
  • Kratší reakční doby na klientské objednávky
  • Vyšší úrovně bezpečnosti plánování

Ve většině odvětví v České republice je výměna elektronických dat založena na standardech GS1, díky kterým ERP systém společnosti a ERP systém obchodního partnera „mluví stejným jazykem".