TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Logistika

Logistics

Popis odvětví

Když slyšíme pojem dodavatelský řetězec, okamžitě se nám vybaví logistika. Logistika značně ovlivňuje a usnadňuje tvorbu hodnot mezi jednotlivými společnostmi, a to jak hodnot v podobě elektronických informací, tak fyzického zboží.

Profesionální poskytovatelé logistických služeb se stali nepostradatelnými pro odvětví spotřebního zboží i pro mnoho dalších odvětví. Ať už jde o manipulaci se speciálními výrobky, jako jsou mražené nebo čerstvé potraviny nebo o řízení skladových zásob maloobchodníků a výrobců: vždy je logistika důležitou součástí.

Výzvy v odvětví

Více než jakýkoliv jiný poskytovatel služeb se musí logistické společnosti držet striktně hesla „čas jsou peníze“. Potřebují rychle a efektivně zpracovávat velké množství informací, aby dodali správné zboží na správné místo ve správný čas. Klíčovými faktory úspěchu jsou hospodárnost, rychlé reakce a flexibilita, pokud jde o technické požadavky.

Výhody EDI

Výměna elektronických obchodních dat (EDI) pomáhá logistickým společnostem právě ve výše uvedených oblastech pomocí:

  • Vysokého stupně automatizace procesů
  • Odstraněním manuálního zpracovávání dat a minimalizací rizika vzniku chyb
  • Kratší reakční doby na klientské objednávky
  • Vyšší úrovně bezpečnosti plánování

Ve většině odvětví v České republice je výměna elektronických dat založena na standardech GS1, díky kterým ERP systém společnosti a ERP systém obchodního partnera „mluví stejným jazykem“.

Nejčastěji používané EDI zprávy

Zákazníci v odvětví logistiky

Icon: arrow-left
Icon: arrow-right
Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.