TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Moderní logistika s využitím EDI v Yusen Logistics

Yusen-Logistics-warehouse_l

V logistickém řetězci je dnes EDI klíčovým nástrojem. Pomáhá zefektivnit procesy, zlepšit spolupráci mezi účastníky dodavatelského řetězce a umožňuje automatizovanou výměnu dat prakticky v reálném čase. Zrychluje tedy tok informací, což je v tomto odvětví jedním ze zásadních faktorů.

Yusen Logistics je globálním logistickým gigantem a členem NYK Group, jedné z nejstarších a největších logistických organizací na světě. Operuje v 19 zemích Evropy a již 20 let působí také na českém a slovenském trhu. Svým zákazníkům nabízí komplexní logistické služby, včetně skladování, distribuce, letecké a námořní přepravy, silniční dopravy a různých dalších řešení v rámci dodavatelského řetězce. Již v počátečních letech svého působení na našem trhu se Yusen Logistics (Czech) s.r.o. zaměřila na zefektivnění elektronické výměny dat se svými partnery. Dlouhodobě proto využívá EDI řešení pro řízení svých procesů od leadera mezi EDI poskytovateli v České republice, EDITEL CZ.

Komplexní EDI komunikaci s partnery Yusen Logistics zajišťuje specializovaná EDI aplikace s vlastní databází integrovaná do infrastruktury společnosti, která pomáhá zajistit vysokou kvalitu správy a řízení toků dat v rámci vlastního systému. Klíčovým prvkem řešení je obousměrná datová konverze z formátu UN/EDIFACT do inhouse formátu společnosti Yusen Logistics. Odborníci z EDITELu vytvořili na míru konverzní mapy, které umožňují plynule integrovat data z vyměňovaných dokumentů do systému pro správu skladů (WMS). Implementace probíhala v několika fázích a zahrnovala odesílání i příjem zpráv typu DESADV (dodací list), odesílání INVRPT (aktuální stav skladových zásob) dodavateli nebo příjem pro logistiku specifické zprávy INSDES (příkaz k expedici).

Protože logistické operace Yusen Logistics spadají také do automobilového sektoru, následovalo m.j. vytvoření konverzních map pro přenos zpráv typických pro prostředí automotive, jako je DELJIT, která slouží k předávání pokynů dodavateli o přesné posloupnosti dodávek v režimu Just In Time (JIT) a plán dodávek DELFOR. Nedílnou součástí řešení je komunikační modul eXite_link pro nativní komunikaci se sítí eXite®, podporující všechny její služby a funkcionality a představující zabezpečený komunikační kanál pro přenos elektronických dokumentů v UN/EDIFACT standardu realizovaný na mezinárodní komunikační platformě společnosti EDITEL, eXite®.

EDI technologie dnes zásadně zlepšuje transparentnost a kontrolu nad logistickými procesy společnosti. Yusen Logistics (Czech) s.r.o., která tak získala bezproblémovou konverzi dat včetně integrace s vlastním systémem pro správu skladu.

O společnosti

Yusen-Logistics-logoYusen Logistics (Czech) s.r.o. vstoupila na český trh v roce 2002 a od té doby si vybudovala pozici významného logistického hráče. V 8 pobočkách v České republice a 2 pobočkách na Slovensku v současné době zaměstnává přes 650 lidí a spravuje více než 88 000 m2 skladových prostor. Yusen Logistics má zázemí silné mezinárodní společnosti s unikátními logistickými řešeními a pokročilou správou informací. Zajišťuje tak vysoce profesionální služby pokrývající celý dodavatelský řetězec.

Symbolic image copyright Yusen Logistics (Czech) s.r.o.
Logo copyright Yusen Logistics (Czech) s.r.o.

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.