TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

EDI ve světě strojírenství a slévárenství

výrobní hala pro automobilový průmysl společnosti MOTOR JIKOV ve významu EDI ve světě strojírenství a slévárenství

Přechod na EDI ve společnosti MOTOR JIKOV

Vedle rozvoje a strojního vybavení investuje MOTOR JIKOV Group a.s. také do rozvoje IT technologií včetně EDI (Elektronické výměny dat). Pro jehož implementaci si vybrala zkušeného profesionála, společnost EDITEL.

Zásadním úkolem bylo odstranění manuálního zpracování odvolávek od zákazníků a přechod na plně automatizovanou výměnu EDI dokumentů s možností importu odvolávek do ERP systému, exportu a odeslání dodacích listů nebo faktur zpět zákazníkům.

Pro nás jako dodavatele do automobilového průmyslu byla implementace EDI nevyhnutelným krokem. Dnes by výrobní procesy v automotive bez elektronické výměny dat v podstatě nemohly fungovat. Na správně fungujícím EDI jsou velice závislé dodávky typu just-in-time nebo just-in-sequence. Ty jsou odběrateli často vyžadovány z hlediska zásob na vlastních skladech, zdůraznil generální ředitel MOTORU JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák.

EDI přineslo společnostem holdingu MOTOR JIKOV Group nejen elektronické zpracování odvolávek zákazníků, jejich potvrzení a následnou fakturaci, ale také expediční štítky, které jsou klíčové pro označení dodávaného zboží a lepší orientaci zákazníka.

Expediční štítky jsou vytvářeny na základě informací z příchozích odvolávek, tudíž zboží je označeno přesně podle potřeb odběratele. Velké pozitivum je také z hlediska logistických reklamací, kdy už ve své podstatě není místo pro chybu, zdůraznil ředitel pro strategický obchod MOTORU JIKOV Group a.s. Jiří Slíva.

Snadná a bezproblémová se ukázala implementace EDI se společností EDITEL CZ. Technici, kteří implementací provádí jsou vstřícní a reakce a řešení je okamžité. Největším „oříškem“ bylo implementování prvního odběratele, kterým byla automobilová společnost Scania, na které se musely všechny detaily komunikace odladit. I dnes, v případě, že se ukáže nějaký problém, nebo je požadavek na změnu od odběratele, je schopen MOTOR JIKOV ihned zareagovat úpravou systému, nebo popřípadě EDITEL změnou mapování komunikačních zpráv. Přidání dalších odběratelů byla posléze velice snadná věc.

O společnosti

Motor-Jikov-logoTradice společnosti MOTOR JIKOV Group a.s. sahá až do roku 1899. Za více než sto let prošla mnoha etapami vývoje a dnes je tato ryze česká akciová společnost matkou čtyř dceřiných podniků se strojírenským a slévárenským zaměřením. Vzájemné provázání výrobních programů společností MOTOR JIKOV Strojírenská a.s., MOTOR JIKOV Slévárna a.s., MOTOR JIKOV Fostron a.s. a MOTOR JIKOV GREEN a.s. umožňuje využití synergie a dosažení globálně konkurenceschopné efektivity a kvality výroby. Hlavními obory podnikání holdingu MOTOR JIKOV GROUP jsou slévárenství, obrábění, montáže a podpůrné procesy (výroba forem a jednoúčelových strojů, kalení v ochranné atmosféře, galvanické zinkování, černění, žíhání atd.) se zaměřením převážně na automobilový a spotřební průmysl. Hlavními odběrateli jsou světové a nadnárodní koncerny automobilového průmyslu.

Symbolic image copyright iStockphoto, photo credit RainerPlendl
Logo copyright MOTOR JIKOV Group a.s.

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.