TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Shawmut – nastavení komunikace pomocí protokolu OFTP2

Shawmut-factory

Vše začalo jednoduchým dotazem…

Společnost Shawmut C.R. s.r.o. oslovila společnost EDITEL CZ za účelem nastavení komunikace pomocí protokolu OFTP2. Důvod požadavku byl zcela zřejmý.

Společnost Shawmut má své centrální IT oddělení umístěné v USA, kde s protokolem OFTP2 běžně nepracují. Nejčastěji používaným protokolem v USA je AS2. Téměř „exotický“ byl také zvolený formát přenášených dokumentů. Zatímco v rámci evropského kontinentu jsou používány standardy VDA nebo EDIFACT (ODETTE Standards), v USA je to ANSI X.12 (American National Standards Institute) vyvinutý již v roce 1979 dceřinou společností ANSI, Accredited Standards Committee (ASC).

Pohled společnosti Shawmut C.R.

Jak podotýká Radek Mašek, Jomar Administrator společnosti Shawmut ČR: „Kvůli přibývajícímu množství Evropských zákazníků, kteří využívají standardní Evropské protokoly, nastala potřeba najít společnost, která by byla schopná poskytnout EDI připojení mezi systémem s USA standardy a systémem s EU standardy. Ukázalo se, že většina společností v USA nejsou schopni takovou službu poskytnout. Oslovili jsme tedy několik společností v ČR. Nakonec jsme si vybrali EDITEL. Společnost EDITEL je z našeho pohledu profesionální organizace na světové úrovni. Rozumí problematice EDI, a to i v nestandartních případech, jako to bylo u nás. Jednání bylo vždy slušné a rychlé. Byli schopni a ochotni jednat přímo s našimi zákazníky, což nám ušetřilo mnoho času. Pro nás je velkou výhodou spolupracovat s českou pobočkou společnosti EDITEL, a to hlavně kvůli snadné komunikaci (jazyk, časové pásmo).“

Přesné zadání = nejvhodnější řešení

Společnost Shawmut tedy hledala řešení pro nastavení centrální OFTP2 komunikace, které by jí umožňovalo odesílat a přijímat EDI dokumenty prostřednictvím jednoho přístupového bodu. Odesílání dokumentů mělo být směrováno buď přímo na obchodního partnera společnosti Shawmut nebo do jeho sítě VAN za použití protokolu OFTP2. Díky přesnému zadání ze strany společnosti Shawmut jsme byli schopni navrhnout nejvhodnější řešení. Jako přístupový bod byl zvolen konektor EDIREX, který zajišťuje přenos dokumentů do virtuální schránky klienta poskytované společností EDITEL. Nedílnou součástí tohoto tenkého klienta jsou sdílené složky určené pro příjem a odesílání zpráv. Konektor EDIREX je nastaven tak, aby dokumenty zpracovával v pravidelných časových intervalech (obvykle každou hodinu), přičemž jeho provoz probíhá zcela bezobslužně. Řešení společnosti EDITEL zahrnuje také datovou konverzi dokumentů. V současné době probíhá konverze odvolávky VDA4905 do formátu ANSI X.12, typ zprávy 830 společnosti Shawmut. Výměna zpráv mezi spol. Shawmut a jejími partnery probíhá prostřednictvím zabezpečeného šifrovaného kanálu.

Graphic Shwamut

Jednoduché schéma aktuálního nastavení

O společnosti

Shawmut-logoSpolečnost Shawmut C.R. s.r.o. se sídlem v Praze, je součástí Shawmut Corporation, předního dodavatele flexibilních vícevrstvých materiálů pro automobilový průmysl, zdravotnictví a další odvětví. Tato rodinná společnost založená v roce 1916, která působí již po čtyři generace, je největším nezávislým výrobcem laminátů pro technické tkaniny ve Spojených státech a nabízí pokročilá materiálová řešení pro automobilový průmysl, zdravotnictví, vojenské a ochranné účely i laminová řešení na zakázku. Společnost Shawmut má po celém světě více než 700 zaměstnanců, provozuje 10 výrobních závodů a sedm obchodních poboček v Severní Americe, Evropě a Asii.

Symbolic image copyright Shawmut C.R. s.r.o.
Logo copyright Shawmut C.R. s.r.o.

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.