TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Studenac – modernizace a optimalizace podnikání

woman-from-Studenac-in-grocery-store

Modernizace a optimalizace podnikání ve Studenaci

Studenac je dnes jedním z předních maloobchodních řetězců na jadranském pobřeží a na národní úrovni patří mezi lídry s největší prodejní sítí v Chorvatsku. Soustavně pracuje na zavádění nových řešení a zlepšování svých stávajících aktivit a nabídky.

Vzhledem k neustálému nárůstu obchodních aktivit se Studenac pustil do zaváděním EDI zpráv. Díky zprovoznění EDI komunikace je řízení sortimentu zboží nebo míst dodání jednotlivých obchodních
partnerů výrazně jednodušší. V reakci na nárůst manuálního zpracovávání faktur zapříčiněného růstem společnosti Studenac a jejími novými akvizicemi, bylo zavedeno automatické ověřování faktur.

Po úspěšných projektech s prodejní sítí Kaufland a SPAR implementovala společnost EDITEL Adria totéž i pro Studenac a přizpůsobila ověřovací procesy jeho potřebám. Výhody automatického ověřování faktur spočívají mimo jiné v tom, že dochází ke snížení tlaku na zaměstnance, čímž se mimo jiné otevírají možnosti zavádění dalších zpráv v Supply Chain Managementu jako je objednávka, dodací list, atd. Šetří se také čas při zavádění nových dodavatelů, kteří byli dříve v klasickém procesu zasílání objednávek (e-mailem, poštou, telefonicky, atd.) a zpracování faktur (ručním zadávání), do výměny EDI zpráv. Tento postup zajišťuje vyšší efektivitu, snižuje se počet chyb, zjednodušuje a výrazně zrychluje celé procesy. Díky automatickému ověření na straně společnosti Studenac obdrží dodavatel v reálném čase informaci o případné technické nefunkčnosti zpracování faktury i s popisem chyby. Zkrátí se tak doba potřebná na její opravu a faktura je dříve splatná, což je velkou výhodou pro dodavatele.

O společnosti

StudenacŘetězec Studenac působí jako společnost od roku 1991. Koncem 90. let rozšířila své podnikání otevřením velkoobchodního skladu v Duće a několika maloobchodních prodejen v Omiši. Růst společnosti postupně vedl k založení maloobchodního řetězce. V roce 2018 proběhla významná transformace celého podniku, doprovázená úspěšnými akvizicemi a organickým růstem. V následujících letech Studenac převzal také istrijské supermarkety, zadarský Sonik, biogradský řetězec Bure Trgovina a dubrovnický Pemo. Důležitým krokem bylo otevření prvních obchodů v Záhřebu. Studenac nyní zaměstnává více než 4 000 lidí, má téměř 750 prodejen a je hlavním maloobchodním řetězcem na jadranském pobřeží. Patří k předním národním prodejcům s nejrozsáhlejší sítí prodejen v Chorvatsku.

Symbolic image copyright iStockphoto, photo credit kzenon
Logo copyright Studenac

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.