+ 420/261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI-KONZULTACE -011

GEWE-TEC využívá EDI v automotive

pracovník v automobilovém průmyslu se dívá na tablet, což znamená, že GEWE-TEC používá EDI ve světě automotive

Hladký náběh společnosti GEWE-TEC

Slovenská pobočka německé společnosti GEWE-TEC, která úspěšně působí v oblasti automotive, byla založena teprve nedávno. Hned v úvodu proběhlo důkladné vyhodnocení potřeb společnosti s prioritou zajistit požadavky svých zákazníků. Jednou z hlavních priorit se následně stala implementace EDI komunikace. Bez ní se dnes už nedá ve světě automobilového průmyslu existovat. Po průzkumu možností na trhu se GEWE-TEC rozhodla vstoupit do diskuse se společností EDITEL SK. Následně vzešel návrh optimálního EDI řešení prostřednictvím cloudové platformy eXitePRO – CCF.

Řešení EDI v GEWE-TEC automotive

GEWE-TEC ke své výrobní a obchodní činnosti využívá informační systém SAP, kde jim poradenské služby zajišťuje společnost NGCC, s.r.o. V rámci ERP SAP jsou vytvářeny a zpracovávány i výrobní, logistické či obchodní dokumenty. Díky připravenosti tohoto systému přijímat a generovat data ve formátech IDOC, proběhla integrace informačního systému s platformou CCF velmi rychle. Samotná služba CCF zabezpečuje následně datovou konverzi do potřebných EDI formátů jako i napojení na externí odběratele či subdodavatele prostřednictvím různých komunikačních protokolů.

EDITEL pro nás představuje business partnera, který nejenže navrhl a následně implementoval propojení našeho informačního systému se světem EDI. Zajišťuje pro nás i následnou poimplementační podporu a odborné konzultace k našim dalším provozním požadavkům, uvedl Günter Welik, CEO GEWE-TEC SK s.r.o.

Prvním připojeným obchodním partnerem byla TIER 1 společnost, která je přímým dodavatelem do Porsche či Audi. Prostřednictvím OFTP2 spojení probíhá výměna EDI zpráv typu VDA4905 a VDA4915 nebo také dodacích listů ve formátu VDA4913.

V současné chvíli se také dokončuje implementace odvolávek typu Global DELFOR a dodacích listů Global DESADV. Všechna data se konvertují a přenášejí plně automatizovaně z a do ERP SAP a následně se přenášejí přes EDI i na subdodavatele. Rozpracované je také propojení s dalším významným TIER 1 zákazníkem prostřednictvím datových zpráv ve formátech EDIFACT DELFOR a EDIFACT DESADV, dodává Štefan Sádovský, generální ředitel společnosti EDITEL CZ&SK.

iStockphoto copyright ipopba

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.