TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

GEWE-TEC využívá EDI v automotive

pracovník v automobilovém průmyslu se dívá na tablet, což znamená, že GEWE-TEC používá EDI ve světě automotive

Hladký náběh společnosti GEWE-TEC

Slovenská pobočka německé společnosti GEWE-TEC, která úspěšně působí v oblasti automotive, byla založena teprve nedávno. Hned v úvodu projektu proběhlo důkladné vyhodnocení potřeb společnosti s prioritou zajistit požadavky svých zákazníků. Jednou z hlavních priorit se následně stala implementace EDI komunikace, která je dnes neodmyslitelnou součástí automobilového průmyslu. Po průzkumu možností na trhu se GEWE-TEC rozhodla vstoupit do jednání se společností EDITEL SK. Následně vzešel návrh optimálního EDI řešení prostřednictvím cloudové platformy eXitePRO – CCF.

Řešení EDI v GEWE-TEC automotive

GEWE-TEC ke své výrobní a obchodní činnosti využívá informační systém SAP, kde poradenské služby zajišťuje společnost NGCC, s.r.o. V rámci ERP SAP jsou vytvářeny a zpracovávány výrobní, logistické či obchodní dokumenty. Díky připravenosti tohoto systému přijímat a generovat data ve formátu IDOC, proběhla integrace informačního systému s platformou eXitePRO – CCF velmi rychle. Samotná služba eXitePRO – CCF zabezpečuje následně datovou konverzi do požadovaných EDI formátů jako i napojení na externí odběratele či subdodavatele prostřednictvím různých komunikačních protokolů.

EDITEL pro nás představuje business partnera, který nejenže navrhl a následně implementoval propojení našeho informačního systému se světem EDI. Zajišťuje pro nás i následnou poimplementační podporu a odborné konzultace k našim dalším provozním požadavkům, uvedl Günter Welik, CEO GEWE-TEC SK s.r.o.

Prvním připojeným obchodním partnerem byla TIER 1 společnost, která je přímým dodavatelem do Porsche či Audi. Prostřednictvím OFTP2 spojení probíhá výměna EDI zpráv typu VDA4905 a VDA4915 nebo také dodacích listů ve formátu VDA4913.

V současné chvíli se také dokončuje implementace odvolávek typu Global DELFOR a dodacích listů Global DESADV. Všechna data se konvertují a přenášejí plně automatizovaně z a do ERP SAP a následně se přenášejí přes EDI i na subdodavatele. Rozpracované je také propojení s dalším významným TIER 1 zákazníkem prostřednictvím datových zpráv DELFOR a DESADV ve formátu EDIFACT, dodává Štefan Sádovský, generální ředitel společnosti EDITEL CZ&SK.

O společnosti

Gewe-tec-logoGEWE-TEC vstoupil na slovenský trh pod vlajkou mateřské společnosti se sídlem v německém Schwäbisch Gmündu. Společnost propojuje rozsáhlou síť zákazníků a dodavatelů z automobilového průmyslu a podporuje své partnery v oblasti projektového řízení, služeb, nástrojů, vstřikování paliva a logistiky. Společnost disponuje rozsáhlým portfoliem služeb přizpůsobených potřebám klientů. Účastní se také národních a mezinárodních sítí automobilového a dodavatelského průmyslu.

Symbolic image iStockphoto, photo credit ipopba
Logo copyright GEWE-TEC

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.