TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

eXite a síť PEPPOL propojují světy

tramvaj, která projíždí zasněženou krajinou ve smyslu eXite a síť PEPPOL propojují světy

Spoluprací s oborovými specialisty je společnost Pragoimex schopna zajistit opravy a pozáruční servis tramvají, dodávky náhradních a kompletačních dílů pro vozidla MHD nejen na úrovni České republiky, ale také do zahraničí. Jedním z důležitých mezinárodních obchodních partnerů společnosti Pragoimex je rovněž dopravní podnik v Chorvatsku.

Odtud pramení potřeba elektronické přeshraniční fakturace založené na technických specifikacích pro eProcurement v rámci mezinárodně dostupné sítě PEPPOL. Dodržení potřebných standardů, zejména tvorby datové struktury UBL požadované verze, ale rovněž vlastní přístup do sítě PEPPOL dnes umí EDITEL realizovat ve skvělé spolupráci se sesterskou společností EDISON v Polsku.

Síť PEPPOL

Síť PEPPOL dnes využívají instituce a společnosti ve více než 30 zemích nejen v Evropě, ale též v řadě dalších zemí světa, jakými jsou USA, Austrálie, Kanada, Nový Zéland či Singapore. Především díky ní je možné komunikovat s úřady a institucemi typu veřejných zadavatelů zakázek, vládních subjektů, vč. těch obsluhujících dopravní infrastrukturu, dodavatelů a dalších různých koncových uživatelů služeb využívajících PEPPOL standardů. Předmětem realizace dodávky pro umožnění elektronické fakturace společnosti Pragoimex vůči chorvatskému dopravnímu podniku bylo tedy komplexní technické řešení s napojením na síť PEPPOL.

Ve zkratce:

EDITEL využil vzájemného propojení následujících technických komponent:

  • registrace zákazníka v síti PEPPOL a ověření dosažitelnosti cílového partnera
  • příprava specifického formuláře pro službu WebEDI
  • přizpůsobená datová konverze z uploadovaného ISDOC do verze UBL 3.0
  • řízené propojení bezpečným komunikačním protokolem mezi eXite a PEPPOL

Díky tomuto projektu je společnost Pragoimex připravena komunikovat se všemi partnery, kteří by vyžadovali komunikaci přes PEPPOL a společnost EDITEL je připravena poskytnout své služby jakékoli společnosti, která by napojení na PEPPOL v rámci svých obchodních aktivit vyžadovala.

O společnosti

Pragomex-Logo

Společnost PRAGOIMEX a.s. se sídlem v Praze vznikla v roce 1991 a jedná se o obchodně – inženýrský subjekt, který působí v rámci Aliance TW Team. Spolu se smluvními partnery Krnovskými opravnami a strojírnami s.r.o. a VKV Praha s.r.o. dodává nové tramvaje pro městskou hromadnou dopravu, dále se zabývá jejich opravou, rekonstrukcemi a modernizacemi. Pragoimex a.s. též dodává náhradní díly a trakční motory pro kolejová vozidla, trolejbusy či elektrobusy a zajišťuje komplexní servis tramvají včetně projektové prace pro dopravní techniku.

Symbolic image copyright Pragoimex
Logo copyright Pragoimex

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.