TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Upstream EDI

S EDI o krok napřed i v upstreamovém sektoru dodavatelského řetězce

Do tzv. upstreamového sektoru spadají dodavatelé z odvětví na začátku dodavatelského řetězce, kteří jsou zahrnuti do hodnotového řetězce. Toho je dosaženo používáním elektronické výměny dat (EDI) a identifikačních standardů GS1. Jedním z průkopníků v této oblasti je potravinářská společnost Spitz, která při spolupráci se svými dodavateli spoléhá na EDI. Hornorakouská firma packit!, zabývající se výrobou obalů, je jednou z prvních, které těží z těchto nových příležitostí. Jak to celé funguje? Po zaslání objednávky (ORDERS) obdrží Spitz od packit! plně automatické potvrzení objednávky (ORDRSP). Díky elektronickému dodacímu listu (DESADV) s integrovanými SSCC kódy (Serial Shipping Container Code) může být zboží sledováno bez jakýchkoli systémových nesrovnalostí. Výsledkem je výrazné zvýšení efektivity, lepší kvalita dat a rychlejší zpracování dokladů. Pro společnost packit!, která EDI dříve nevyužívala, jsou výhody jednoznačné: objednávky se už nemusejí zadávat ručně, což přináší významnou úsporu času i peněz.

Díky úzké spolupráci se společnostmi EDITEL, Spitz a s dodavatelem našeho ERP systému během byla implementační fáze procesu sběru dat velmi jednoduchá. Jsme připraveni implementovat tento systém i s dalšími klienty, Manuel Schiffel, project manager v packit!.

Ve zkratce:

 • společnost packit! je průkopníkem EDI v oblasti upstreamového sektoru
 • implementované typy zpráv:
  • Objednávky (ORDERS)
  • Potvrzení objednávky (ORDRSP)
  • Dodací listy (DESADV)
 • zlepšení kvality dat, odstranění systémových nesrovnalostí
 • rychlé a přesné dodávky zboží klientům
 • snadná dohledatelnost

O společnosti packit!

Firma packit! vznikla jako spin-off v roce 2000, sídlí v Waldneukirchenu v Horním Rakousku a specializuje se na průmyslovou výrobu obalů z ofsetové laminované lepenky.

Packit! nabízí širokou škálu služeb, od vývoje, přes ofsetový tisk na interním tiskařském zařízení, až po samotnou výrobu obalů počínaje laminací a řezáním archů z role a konče lepením a logistikou.

Logo copyright packit!

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.