TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Společnost Ferrero používá EDI jako službu

přísady pro přípravu čokolády symbolizující výrobky Ferrero

Situace

V České a Slovenské republice v současné době patří společnost Ferrero Česká s.r.o. mezi nejvýznamnější společnosti v oblasti čokoládových cukrovinek. Její výrobky jako např. Nutella, Tic Tac, Kinder Bueno, Kinder Surprise, Kinder Chocolate, Ferrero Rocher, Raffaello, Mon Cheri, stejně tak i chlazené výrobky jako Kinder Mléčný řez, Kinder Pinguí jsou velmi dobře zavedeny na českém a slovenském trhu. Každý den miliony zákazníků oceňují Ferrero výrobky pro jejich vysokou kvalitu, chuť a jedinečnost. Jako zastoupení zahraniční společnosti je využíváno převážně IT zázemí v zahraničí, a proto bylo preferováno řešení EDI formou outsourcingových služeb s minimalizací nároků na IT zabezpečení na straně uživatele.

Je pro nás důležité, že společnost EDITEL je pro nás partnerem se znalostmi, zkušenostmi a mezinárodním zázemím. EDITEL umí naslouchat našim potřebám a následně navrhnout a realizovat řešení. Vnímáme vysokou úroveň profesionálního přístupu EDITELu včetně spolupráce s našimi zahraničními kolegy v oblasti implementace propojení se systémem SAP. Petr Baloun, Area SAP Project Manager.

EDI formou služby

Projekt přechodu na EDI formou outsourcingu začal v roce 2009 a postupně proběhlo několik fází projektu zahrnujících i změnu provozovatele systému SAP a změnu logistických providerů. V současnosti neustále probíhá zapojování nových EDI partnerů z řad odběratelů. První fází bylo zapojení nejvýznamnějších odběratelů z řad obchodních řetězců pro základní zprávy ORDERS, INVOIC a DESADV. Rovněž bylo řešeno propojení se systémem SAP na úrovni IDOCů. V další fázi se řešilo zapojení externích logistických partnerů a řízení logistických operací ze systému SAP.

V této fázi byly implementovány zprávy PRODAT, INSDES, HANMOV a INVRPT. V průběhu času byla rovněž provedena změna poskytovatele SAP řešení a s ní související přechod na XML IDOCy. Následně proběhla změna logistického providera spojená s novou implementací EDI komunikace. V současnosti probíhá zapojování menších zákazníků s důrazem na dosažení co nejvyššího stupně pokrytí EDI komunikace, tzv. 100 % EDI READY.

Outsourcing EDI řešení vyhovuje podmínkám v oblasti IT zabezpečení a dává možnost změn a flexibilního rozvoje. Archivační řešení trustIT BMR umožňuje sledovat EDI procesy i na uživatelské úrovni a zapojit uživatele ze zákaznického servisu a z oddělení logistiky do jednotlivých procesů.

EDI dnes vnímáme jako nezbytnou součást našeho úspěšného působení v ČR a SR. Služby společnosti EDITEL využíváme již více než 10 let a tato historie vzájemné spolupráce mluví sama za sebe. EDITEL se svým rozsahem služeb, zkušenostmi s komplexními EDI a B2B projekty a mezinárodní působností se znalostí lokálního prostředí odpovídá našim představám o partnerovi pro EDI. Dlouholetá úspěšná spolupráce naši moudrou volbu podtrhuje. Hugo Merth, ICT Manager.

Benefity EDI pro Ferrero:

  • propojení se systémem SAP v zahraničí
  • řízení logistických operací přímo ze systému SAP
  • úspora času a financí
  • snížení potenciálních chyb (není nutný ruční přepis)
  • možnost rychlé a automatizované práce s velkým objemem a počtem zpráv

O společnosti

Ferrero je v současné době čtvrtý největší výrobce cukrovinek na světě. Protože jsou hojně distribuovány, dostaly se do povědomí a staly se součástí zvyklostí řady zemí, kde jsou často považovány za kulturní ikony. Dnes má řada výrobků Ferrero „globální“ povahu, což znamená, že se prodává všude. Několik let poté, co do České republiky začaly být z Itálie dováženy výrobky společnosti Ferrero (např. Kinder Surprise, Kinder Chocolate, Tic Tac), byla dne 11. března 1994 založena společnost Ferrero Česká s.r.o. Výrobky uvedené na trh zaznamenaly okamžitý úspěch u zákazníků díky vysoké kvalitě výrobků, silné reklamní podpoře a dobré distribuci. Počínaje obchodním rokem 1996/1997 začíná společnost Ferrero Česká z Prahy řídit také slovenský trh.

Logo copyright Ferrero Česká s.r.o.

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.