TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Ryba Žilina – migrace na nové EDI produkty

ryba žilina - výroba rybacích produktov

Když treska tak ze Žiliny, žilinská je mňam!

Ryba Žilina je dnes největším zpracovatelem ryb na Slovensku, který staví svou činnost na bohaté historii a zkušenostech s rybím průmyslem. K výrobě používají pouze ty nejkvalitnější suroviny, protože spokojenost zákazníků je pro ně prioritou. Dlouholetá tradice výroby spolu s nejmodernějším technologickým vybavením poskytuje zákazníkům záruku nejvyšší kvality

Většinovým vlastníkem společnosti Ryba Žilina se v roce 2013 stala skupina PRETO. Díky tomuto spojení se stala silnějším hráčem na slovenském potravinářském trhu, a to nejen v oblasti výroby, ale i logistiky a distribuce.

Není nic lepšího než maximální spokojenost zákazníků

Aby si společnost Ryba Žilina udržela vysokou kvalitu výrobků a spokojené zákazníky, rozhodla se rozšířit své možnosti v oblasti využívání nejnovějších IT technologií.

„První aktivity se společností EDITEL proběhly již v roce 2012 a od té doby jsme díky vzájemné spolupráci postupně vybudovali úspěšnou automatizaci procesů a těsnou integraci s ERP systémem, což samozřejmě vedlo k významným úsporám nákladů a zvýšení efektivity. Na základě dobré a léty prověřené spolupráce jsme se proto i tentokrát rádi obrátili na společnost EDITEL.“ Řekl Ing. Kamil Hrbál, IT manažer společnosti Ryba Žilina.

„Společnost EDITEL nabízí řešení na míru, která splňují všechny požadavky rychle se měnících potřeb zákazníků. Zákazník tak získá lepší přehled o všech potřebných dokumentech, a hlavně drahocenný čas, který dříve musel věnovat administrativě. Ryba Žilina se tak může více soustředit na své hlavní cíle a obchodní aktivity,“ uvedl Štefan Sádovský, generální ředitel společnosti EDITEL CZ&SK

Základem je efektivita, potřebou je funkčnost

Společnost Ryba Žilina původně používala starší generaci řešení EDI XMLpack, které odolalo 2-3 změnám informačního systému, ale s postupným růstem a se snahou zefektivnit možnosti EDI komunikace se rozhodla přejít na nové produkty společnosti EDITEL, jako je edisuITe – konvertor nové generace a trustIT – pokročilý archivační systém vhodný nejen pro archivaci EDI dokumentů.

„Přechod na nové produkty byl nezbytný, protože původní řešení již nebylo schopno držet krok s našimi současnými objemy dat a také nesplňovalo požadavky na funkčnost.“ Dodal Ing. Kamil Hrbál.

Pro lepší představu, společnost Ryba Žilina zpracovává přibližně 120 000 EDI zpráv měsíčně a předpokládá, že ročně odešle dalších přibližně 30 000 zpráv PDF e-mailem. Současně společnost EDITEL vytvořila společné centrální EDI řešení pro všech 5 společností patřících do skupiny PRETO jako základ pro budoucí rozšíření systému pro další účely. V květnu letošního roku si společnost objednala rozšíření omezené licence TrustIT na neomezenou verzi, která pokrývá všechny datové formáty a kompletní funkčnost. Dobrou zprávou je také dokončení části projektu týkající se vytváření faktur ve formátu PDF v ERP systému, které EDITEL podepisuje a odesílá zákazníkům. Následně jsou také archivovány v archivačním řešení TrustIT. V současné době se připravuje další fáze projektu, která se týká importu přijatých faktur, které budou interně schváleny v našem archivačním systému.

„Těší nás že naše široké portfolio řešení přispívá k úspoře času a nákladů našich zákazníků. Doufáme, že jsme vás inspirovali a poskytli vám trochu jiný pohled na možnosti využití digitalizace, a to nejen v podobě EDI,“ uzavřel Štefan Sádovský.

O společnosti

logo_ryba_zilinaSpolečnosť Ryba Žilina spol. s r.o. byla založena v roce 1992 jako nástupce bývalého národního podniku Ryba. Od prosince 2013 je členem skupiny PRETO, která je jejím většinovým vlastníkem. Ryba Žilina je společnost zabývající se obchodní a marketingovou činností v oblasti prodeje potravin. Je mateřskou společností nově založené společnosti PRETO Ryba s.r.o., která je největším výrobcem rybích a lahůdkových salátů na Slovensku s nejstarším nepřetržitě fungujícím závodem na zpracování ryb, který je v Žilině v provozu od roku 1924.

Symbolic image copyright Ryba Žilina spol. s r.o.
Logo copyright Ryba Žilina spol. s r.o.

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.