TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

PENNY zavádí elektronické dodací listy

Vchod do obchodu s potravinami Penny

Obchodní řetězec PENNY zavádí elektronické dodací listy jak pro dodávky na distribuční centra, tak pro přímé dodávky na prodejny.

PENNY je řetězec s největším počtem téměř 400 prodejen v České republice. Jejich mottem je: Nakupujte hezky česky. V PENNY chtějí, aby vaše oblíbené PENNY bylo skutečně vaše. Abyste se u nich cítili jako u dobrého souseda a v regálech našli svoje oblíbené produkty za stále výhodné ceny. S ohledem na upevňování své pozice na trhu a zvyšování efektivity se tento obchodní řetězec zabývá inovacemi a digitalizací. Proto v současnosti dokončuje pilotní fázi projektu implementace elektronických dodacích listů – zprávy DESADV.

Zprávy DESADV

Zprávy jsou implementovány pro dodávky na distribuční centra, kde mohou být využívány jak klasické dodací listy, tak paletové dodací listy s SSCC kódy. Cílem projektu je zrychlení a zpřesnění příjmu zboží včetně informací o šaržích a expiracích. Podobně jsou implementovány i dodací listy pro příjem přímých dodávek na prodejnách. Zde je využívána klasická verze bez SSCC kódů. Pro dodací listy využívá PENNY své vlastní subsety ve verzi D.01B, které však nekladou na dodavatele zvýšené nároky z hlediska obsahu dat oproti běžným dodacím listům dle zvyklostí v Čechách. Pro usnadnění implementace byly připraveny i komentované vzorky zpráv, které jsou k dispozici na webových stránkách pro dodavatele PENNY.

Po úspěšném dokončení pilotní fáze bude následovat koncem tohoto roku hromadný rollout na dodavatele realizovaný ve společné spolupráci se společností EDITEL CZ.

O společnosti

Penny_LogoObchodní řetězec PENNY na český trh vstoupilo před téměř 25 lety, tedy v roce 1997 a ihned se zaměřilo na rozvoj v regionech. Díky tomu má nejširší síť téměř 400 prodejen a poskytuje práci více než 5800 zaměstnanců. PENNY je dceřinou společností mezinárodního obchodního řetězce REWE, který provozuje přes 15 000 prodejen v 20 evropských zemích a zaměstnává kolem 330 000 lidí. PENNY kromě České republiky najdete i v Německu, Rakousku, Itálii, Maďarsku a Rumunsku.

Symbolic image copyright Penny Market s.r.o.
Logo copyright Penny Market s.r.o.

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.