TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Kingspan – tak trochu jiný standard

Výstavba společnosti Kingspan

Situace ve společnosti Kingspan

Je nad světlo jasné, že EDI funguje spolehlivě po celém světě. Zdárným příkladem tohoto fungování je česká společnost Kingspan, která stála před otázkou – jak zabezpečit zasílání elektronických faktur do Finska. Pro spolupráci nad tímto požadavkem oslovil Kingspan odborníky z EDITELu, kterým se podařilo navrhnout a následně zrealizovat specifické komunikační řešení.

Řešení se našlo

Služba eXite PRO s využitím IBM B2B Sterling Integrátoru slouží jako komunikační uzel mezi společnostmi EDITEL a Kingspan. Z důvodu požadavku implementátora SAPu ve společnosti Kingspan bylo potřeba sdílet soubory se zprávami pomocí webových služeb (SOAP) namísto sdílených složek. V této části projektu šlo především o překlad faktury, kterou Kingspan dodal EDITELu ve formátu XML
IDOC, do formátu FINVOICE, což je fakturační standard publikovaný finským bankovním sektorem.
Aby byl překlad a doručení finským obchodním partnerům společnosti Kingspan proveden bezchybně, spojili se spolu EDITEL CZ, CGI Czech a CGI Finland. Díky této spolupráci a spolupráci IT oddělení Kingspanu nyní probíhá veškeré zasílání faktur do Finska automatickou formou pomocí EDI.

O společnosti

Kingspan_LogoSpolečnost Kingspan je irská firma, která vznikla z rodinného podniku před více než 40 lety a stále dynamicky roste. V současné chvíli má 129 výrobních závodů ve více než 70 zemích po celém světě a nabízí řešení od produktů, které lépe izolují a zároveň vytvářejí více vnitřního prostoru, až po produkty, které využívají více přirozeného denního světla. „Jsme odhodláni posouvat hranice vysoce výkonného designu s hlavním zaměřením na energetickou účinnost.“ Kingspan je předním světovým výrobcem vysoce kvalitních izolačních panelů, izolace, stavebních materiálů a opláštění budov s integrovanými solárními prvky. Hlavní výrobní závod v České republice je pobočka v Hradci Králové, která funguje již od roku 1998 a nyní je centrálou a předváděcím centrem pro divizi Střední Evropy a Ruska. Zaměřuje se především na výrobu izolačních sendvičových panelů, profilů a spojeného příslušenství.

Symbolic image copyright Kingspan a.s.
Logo copyright Kingspan a.s.

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.