TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Nový obchodní a marketingový ředitel v EDITEL CZ a SK

Viktor Petráš

1. října 2019 nastoupil na pozici obchodního a marketingového ředitele společnosti EDITEL pro Českou a Slovenskou republiku Viktor Petráš. Po pěti letech působení v nadnárodních organizacích skupiny Diebold Nixdorf, v oblasti prodeje hardwarových a softwarových řešení pro maloobchod a bankovnictví, se tak vrací zpět do společnosti EDITEL.

Viktor Petráš úspěšně absolvoval obor Informatiky na České zemědělské univerzitě v Praze. První pracovní zkušenosti získával od roku 2002 v IT v oblasti maloobchodu, v obchodním řetězci SPAR. Zde získal technické a manažerské dovedností v technických oblastech IT i organizace maloobchodních procesů. Od roku 2005 převzal odpovědnost nad kompletní oblastí EDI – rozvojem B2B komunikace s lokálními i mezinárodními dodavateli, kdy rovněž začal úzce spolupracovat s EDITELem. Do společnosti nastoupil v roce 2007, po akvizici EDITELu CZ rakouskou GS1, a jeho prvním úkolem bylo uvést na český a slovenský trh centrální komunikační síť eXite. Následně Viktor Petráš převzal odpovědnost za vedení oddělení obchodu a marketingu. Po svém působení v Diebold Nixdorf mezi lety 2014–2019 se vrací s novými zkušenostmi z globálního prostředí, které hodlá v EDITELu zúročit.

A jaké jsou vize Viktora Petráše pro EDITEL SK&CZ?

Ve spolupráci s novým CEO bych rád re-startoval obchodní aktivity, které potvrdí a zabezpečí stabilitu EDITEL CZ/SK v příštích letech. Klíčový bude též rozvoj synergických mezinárodních aktivit v rámci skupiny EDITEL, nově zejména v Polsku, ale také v dalších zemích. Rád bych podpořil lokální i mezinárodní rozvoj v oblasti Automotive na základě letitých zkušeností kolegů z TELEDINu. Dále budeme rozvíjet EDI v nových obchodních vertikálách, které mohou těžit z přínosů automatické B2B komunikace a integrace, říká Viktor Petráš, Obchodní a marketingový ředitel pro CZ a SK.

O skupině EDITEL

EDITEL je předním mezinárodním poskytovatelem služeb v oblasti elektronické výměny dokumentů (EDI, z anglického originálu Electronic Data Interchange). Specializuje se na optimalizaci procesů dodavatelského řetězce. Své služby poskytuje klientům v mnoha různých odvětvích a v celé řadě zemí střední a východní Evropy.

EDITEL má svoji síť poboček v České republice, Chorvatsku, Maďarsku, Rakousku, Polsku na Slovensku. Spolupracuje s mnoha franšízovými partnery v dalších zemích Evropy. Díky tomuto rozsáhlému mezinárodnímu pokrytí a znalostem konkrétních místních specifik a potřeb jednotlivých trhů je EDITEL ideálním partnerem pro lokální i mezinárodní společnosti. Ty se již vydaly cestou elektronizace svých procesů nebo se v blízké budoucnosti k tomuto kroku chystají.

Prostřednictvím své platformy eXite® nabízí EDITEL široké portfolio digitálních řešení a služeb. Počínaje elektronickou výměnou obchodních a logistických informací, přes integraci obchodních procesů, webové EDI pro malé a střední podniky. Až po řešení pro elektronickou fakturaci a elektronickou archivaci nebo business monitoring a reporting. Naše úspěšné EDI projekty se opírají o víc než 30 let zkušeností a hluboké odborné znalosti.

Portrait photo copyright Editel Roman Chudý

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.