TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Ocěnení Futurezone award pre blockchain

EDITEL je součástí iniciativy „Blockchain Initiative Logistik“

GS1 Austria se na pozvání auditorské a poradenské firmy EY společně se svou dceřinou společností EDITEL Austria a renomovanými logistickými firmami jako např. DB Schenker, LKW Walter, Bundesvereinigung Logistik Österreich (BVL) a Vídeňskou univerzitou ekonomiky a obchodu účastní iniciativy „Blockchain Initiative Logistik“. Cílem iniciativy je implementace společného pilotního projektu, který má posoudit užitečnost technologie blockchain pro přepravní a logistické odvětví.

Byl definován první případ užití, jehož jádrem je digitalizace přepravních dokumentů. Tyto přepravní dokumenty jsou obvykle papírové a nakládání s nimi a jejich sdílení bývá často nesystematické. V nadcházejících workshopech budou účastníci iniciativy pravidelně sledovat a analyzovat možná řešení digitalizace specifických přepravních dokumentů pomocí blockchainové technologie. Jedním z cílů je zajistit, aby dokumenty byly dostupné a mohl je v kterémkoli okamžiku zpracovat kterýkoli z účastníků procesu.

Očekává se, že toto řešení – specifické pro logistické odvětví – povede k automatizaci cca 75 milionů procesů v rakouských logistických firmách a ročně ušetří dvanáct milionů listů papíru. Gerd Marlovits, generální ředitel společnosti EDITEL Austria GmbH, vysvětluje, proč se EDITEL rozhodl aktivně přispět k této iniciativě:

Ačkoli neočekáváme, že by blockchainová technologie v blízké budoucnosti nahradila EDI procesy, pro nás jako poskytovatele EDI jde o skvělou příležitost k získání důležitých poznatků a využití stávajících synergií. Chceme tuto zkušenost využít pro naše budoucí řešení.

Generální ředitel společnosti GS1 Austria, Gregor Herzog, si je také jistý, že tato technologie pro ukládání dat má rušivý potenciál pro logistiku a řízení dodavatelského řetězce. Jakýkoli s ní související vývoj je proto pro GS1 Austria velmi důležitý vzhledem k naší činnosti jako datového centra. Těšíme se na vzájemnou výměnu zkušeností a jsme rádi, že můžeme být součástí tohoto procesu.

Ve zkratce:

  • prvním případem užití je digitalizace přepravních dokumentů
  • součástí iniciativy jsou při jejím spuštění EDITEL Austria, GS1 Austria, DB Schenker, LKW Walter, Bundesvereinigung Logistik Österreich (BVL) a Vídeňská univerzita ekonomiky a obchodu; další partneři budou následovat
  • snížení nákladů, větší transparentnost, ochrana před falzifikáty a úspora času a zdrojů
  • po analýze a pilotní fázi v roce 2019 očekává se, že výsledkem projektu bude vytvoření komerční platformy
Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.