+ 420/261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI-KONZULTACE -011

LeasePlan

Leaseplan pracuje s EDI

Nabídky leasingu, pronájmy, opravy, rozsáhlá řešení vozového parku: Leaseplan patří neodmyslitelně k automobilu. Společnost založená roku 1963 patří se svou širokou nabídkou služeb na špičku evropského trhu. V celosvětovém měřítku patří společnost Leaseplan k vedoucím poskytovatelům služeb v oblasti řízení vozových parků. Po celém světě má Leaseplan téměř 1,3 miliónů spokojených zákazníků.

Tyto úspěchy společnosti Leaseplan nejsou důvodem, proč usnout na vavřínech. Roku 2010 se rozhodly Leaseplan Maďarsko a Leaseplan Slovensko, ve spolupráci s jejich dlouholetým partnerem IBM, pro rozsáhlou optimalizaci obchodních procesů. Výměna standardizovaných elektronických procesů (EDI – Electronic Data Interchange) neznamená jen jednoduché napojení na IBM a obchodní partnery. Značný nárůst výkonnosti díky eliminování pracovních procesů založených na papírových dokumentech.

Hlavním objektem zájmu v Maďarsku a na Slovensku bylo plně integrované zpracování faktur (INVOIC), avíz o dodání (DESADV) a avíz o zaplacení (REMADV), jakož i potvrzení o zpracování aplikací s případným automatickým předáním hlášení o identifikovaných chybách (APERAK). Aby byla umožněna zcela standardní integrace těchto procesů, rozhodl se Leaseplan pro řešení EDITELu ve spojení s Business integrační sítí eXite®:

Přímé a jednoduché napojení na IBM bylo pro nás důležitým předpokladem, který jsme mohli za využití produktů EDITELu a připojení k eXite® jednoduše a efektivně pokrýt. Specialisté EDITELu nám v rámci tohoto mezinárodního projektu poskytli velmi profesionální péči a veškeré potřebné know-how. IT-ředitel Gyula Brájer, Leaseplan Maďarsko.

Díky tomuto přechodu je nyní v maďarských a slovenských pobočkách Leaseplanu možné automatizovaně zpracovávat fakturační data a data jednotlivých dodávek přímo ve vlastním ERP systému.

Pro naši administrativu to znamená nejen méně stohů papírů. Můžeme se nyní konečně soustředit na náš podstatný cíl, totiž na péči o naše zákazníky. Přitom jsme si jisti, že je vždy zaručena kvalita a bezpečnost našich dat, těší se László Jakus, vedoucí finančního oddělení, Leaseplan Maďarsko.

Již nyní, pár měsíců po uvedení do provozu, je možné zřetelně pozorovat nárůst výkonnosti a pokles nákladů. Pro Leaseplan je to jen začátek. Společnost plánuje letos další rozvoj EDI v Maďarsku a na Slovensku. Chystá se zapojit do automatické výměny dat ještě více obchodních partnerů

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.