TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Hladký start společnosti PEK GROUP s pomocí EDI

pekárna - hladký start PEK GROUP s pomocí EDI

Na počátku roku 2020 vznikla na českém trhu nová pekárenská společnost PEK GROUP. Vznik společnosti souvisel s naplněním podmínky Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže po schválení fúze Penam – United Bakeries. V červnu 2020 pak byla dle podmínek UOHS společnost prodána. Novým majitelem se stala společnost PG Investment 2020 jejímž vlastníkem je Ing. Tomáš Vaňek dosavadní ředitel skupiny PEK GROUP.

PEK GROUP zásobuje své zákazníky i díky podpoře EDI

Společnost PEK GROUP od svého vzniku zásobuje 3500 zákazníků ze šesti pekáren v Brandýse nad Labem, Rumburku, Strakonicích, Uherském Brodu, Znojmě a Šumperku. S tržbami kolem 700 milionů korun se řadí na 2-3 pozici na českém pekařském trhu. PEK GROUP sází na své zkušené pekaře, osvědčené receptury, kvalitu surovin i výrobků a spolehlivý dodavatelský servis. Cílem je maximálně spokojený zákazník i spotřebitel. O kvalitě produkce společnosti PEK GROUP svědčí také její úspěch při premiérové účasti v tradiční celonárodní soutěži pekařů CHLÉB ROKU, kdy hned 4 jejich výrobky dosáhly na ocenění a 2 z nich dokonce na medailové pozice! Od počátku vzniku společnosti bylo vše budováno tak, aby zákazník nepocítil téměř žádnou změnu a vše zaregistroval v podstatě jenom jako „změnu identifikačního čísla na fakturách“.

Součástí projektu bylo mimo jiné zabezpečení plné EDI komunikace se stávajícími zákazníky od samého počátku fungování společnosti. Zde EDITEL poskytl pomocnou ruku jako provozovatel EDI řešení jak pro společnost United Bakeries tak pro společnost Penam. Postupně v několika krocích zprovoznil řešení na outsourcované integrační platformě. To umožnilo přenos naprosté většiny již běžících procesu bez významných požadavků na změny v budované IT infrastruktuře, bez níž se žádná společnost neobejde. Tímto byla zajištěna kontinuální EDI komunikace bez velkých změn na straně stávajících zákazníků, snad jenom s výjimkou potřeby registrace nového GLN. Společnost PEK GROUP takto úspěšně prošla jak obdobím svého vzniku, tak obdobím změny vlastnických vztahů.

 Symbolic image copyright iStockphoto, photo credit evgenyatamanenko

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.