TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Implementační proces DESADV

pracovník ve výrobní hale držící láhev Coca-Cola což znamená implementační proces.

Chtěli bychom dodací listy dostávat předem nebo alespoň tak rychle, jak jen to bude možné.

Takový je, ve zkratce, výsledek průzkumu, který provedla agentura GfK mezi klienty společnosti Coca-Cola HBC Austria. Sabine Puwein, která v době průzkumu zastávala v Coca-Cola HBC Austria pozici projektové manažerky, uvádí:

Zohledňování potřeb našich obchodních partnerů a klientů pro nás má tu nejvyšší prioritu. To je také důvod, proč byl podnět ihned implementován do praxe.

Jak probíhal implementační proces

Celý implementační proces spustila prezentace partnera pro EDI komunikaci, EDITEL, k e-fakturám pro společnost Coca-Cola.

Proč neposílat ve formě PDF dokumentů i dodací listy?, navrhla Sabine Puwein.

Stačí říci! Společnost EDITEL byla pověřena implementací projektu a již začátkem června v testovacím provozu obdržel první klient dodací list ve formátu PDF. PDF jsou zasílány jednoduše pomocí e-mailu, který obsahuje odkaz. Postupně jsou zapojováni další klienti.

O tuto službu je mezi našimi klienty velký zájem, uvádí Sabine Puwein, která nyní novou službu klientům nabízí.

Jde o velkou výhodu, zejména pro klienty v západních částech země, kam kamiony putují někdy i dva dny. Dozví se tak s dostatečným předstihem, ještě před samotnou dodávkou, že některé zboží není dostupné nebo např. chybně zadané, a mohou tak zareagovat rychleji než dříve. Pro samotnou společnost Coca-Cola pak jde o hladce fungující proces bez jakýchkoli systémových nesrovnalostí, protože veškerá data opouštějí společnost ve formátu EDIFACT, který používají také všichni ostatní EDI partneři. EDITEL tato data efektivně zkonvertuje do PDF a dokumenty odešle.

Týdenní hlášení zasílané společnosti Coca-Colu jí umožňují na první pohled zjistit, kteří klienti si dodací listy ještě nevyzvedli. Sabine Puwein tyto klienty dále aktivně oslovuje a žádá o zpětnou vazbu.

Jde nám koneckonců o to, abychom stále zlepšovali své služby, uvádí.

Se společností EDITEL coby partnerem pro EDI komunikaci má paní Puwein dlouholeté zkušenosti – při implementaci tohoto projektu proto představoval jasnou volbu.

Když začínáte s něčím novým, je důležité mít partnera, který ví, co chcete. EDITEL hovoří naším jazykem a vždy maximálně zohledňuje naše potřeby, upřesňuje.

Jde o přesvědčivý příklad mnoha řešení, která jsou součástí EDI, i mimo plně integrovaná řešení.

O společnosti Coca Cola HBC Group

Coca Cola HBC Austria je dceřinou společností Coca Cola Hellenic Bottling Company AG se sídlem ve Švýcarsku. Jako nejvýznamnější výrobce obalů pro Coca-Cola Company s objemem prodeje dvě miliardy balení o 24 klasických lahvích, poskytuje služby výrobním a distribučním centrum v 28 zemích a 585 milionům zákazníků ročně.

Logo copyright Coca Cola HBC Austria

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.