TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Třicet let na trhu – rozhovor pro CFO world

Stefan-Sadovsky-CFO- world-magazine_l

EDITEL CZ: Na trhu sme už třicet let

Rozhovor pro CFO world s ředitelem společnosti EDITEL CZ&SK Štefanem Sádovským o minulosti, současnosti a budoucnosti. O rychlé a bezpečné elektronické komunikaci zahrnující celý proces Order2Cash od příchozích objednávek až po elektronickou fakturaci mezi dodavateli a odběrateli.

Jak šel čas v EDITELU?

Společnost EDITEL CZ byla založena v roce 1994, letos tedy slaví třicet let. Od svého počátku se zaměřovala na elektronickou komunikaci v sektoru bankovnictví a později rozšířila své portfolio
o další oblasti.

Třicet let je pro život firmy nepřehlédnutelná doba. Jaká byla oslava?

Velká oslava byla 29. února na Občanské plovárně. Bylo to trochu symbolické, EDITEL CZ byla založena rovněž v únoru 1994. Na akci jsme pozvali více než 150 hostů včetně klíčových zákazníků, obchodních partnerů, kolegů, jichž máme v české pobočce téměř padesát, i těch z naší mateřské společnosti, bývalých kolegů, kteří mají významný podíl na tom, kde dnes na trhu jsme, mezi nimi Jana Petra, jednoho ze zakladatelů. Dále naše bývalé manažery, i ze společnosti TELEDIN, s níž jsme před sedmi lety fúzovali. Byl to nejen okamžik k ohlédnutí se, ale i k ocenění všech, kteří k našemu úspěchu přispěli.

Můžete přiblížit vaši osobní roli ve společnosti EDITEL?

V současnosti mám na starosti management v obou zemích. Začínal jsem v roce 2007 v Bratislavě jako šéf tehdy vzniklé EDITEL SK. Docházelo právě ke změně majitele české společnosti na současného a měl jsem možnost založit slovenskou pobočku jako její dceru. Později přišla nabídka od stoprocentního vlastníka – jímž je EDITEL Austria – na převzetí kormidla i v Čechách, na niž jsem v roce 2019 kývl. Tehdy se EDITEL SK dostala na stejnou úroveň jako EDITEL CZ.

Co byste řekl někomu, kdo neví, co si má pod vašimi službami představit?

Na začátku vždy stojí velký hráč na trhu. V odvětví automotive je jím např. Škoda Auto. Ta představuje základní uzel neboli hub. A tyto huby na sebe koncentrují spoustu dalších dodavatelských firem první úrovně, tedy přímých dodavatelů kompletních produktů. Na další úrovni jsou pak subdodavatelé – a to vše tvoří složitý dodavatelský řetězec. Počet úrovní dodavatelů obecně není omezen, z praktických důvodů jich ale nebývá více než deset. Pro výrobce automobilů bývají typicky tři čtyři. Jde o úrovně, na kterých jsou závislé linky a just-in-time procesy, kdy jsou součástky a díly dodávány až ve chvíli, kdy jsou ve výrobním procesu potřeba. Další úrovně už nejsou tak kritické, protože nemají na výrobu zcela přímý vliv. Dnes se auta vyrábějí v podstatě kompletací subdodávek. Automobilkám to šetří místo na skladech a urychluje dostupnost kompletních dílů přesně v okamžik, kdy jsou potřeba. Řetězec subdodávek, který funkčnost celého systému zajišťuje, je poměrně komplikovaný a firmy se snaží optimalizovat skladové zásoby nebo výrobní procesy v režimu just-in-time. Procesy musejí být rychlé a spolehlivé. A v tom je právě naše role. Všechna data zpracováváme digitálně, dokážeme je doručovat rychle a nemohou vznikat omyly. Datová podoba zajistí přesnost, spolehlivost, včasnost a kvalitu dodávek…

Přečtěte si celý článek

Portrait photo copyright EDITEL CZ

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.