TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

EDI řešení v Tchibo

tchibo zrnková káva

Situace

Na přelomu loňského roku společnost EDITEL CZ podpořila plánovanou implementaci zpětnovazebních zpráv formou nezávislé konzultace. Před startem prvního EDI projektu se společností EDITEL v roce 2002 se částečně využívalo řešení společnosti Logicentrum, avšak v souvislosti s požadavky na plnou integraci se systémem SAP bylo ve výběrovém řízení zvoleno řešení od společnosti EDITEL. Hlavní část projektu byla realizována v roce 2002 a následně proběhlo několik dalších fází zahrnujících změnu architektury a změnu působiště společnosti. Produkt trustIT BMR – Business Monitoring Reporting nám dovoluje pokrývat vysoké požadavky obchodních partnerů v České a Slovenské republice na sofistikovanou EDI komunikaci, kterou není možné pokrýt našim centrálním EDI řešením v Německu. Jedná se zejména o oblast pokročilé elektronické fakturace včetně elektronického podpisu a dlouhodobé archivace.

V našich kamenných prodejnách, stejně jako na e-shopu realizujeme prodejní akce s časovým horizontem 1 až 2 týdny. Je pro nás důležité pracovat s efektivními obchodními procesy, především s procesem objednávek. EDI nám umožňuje velmi rychle a efektivně reagovat na aktuální stav a úspěšnost našich akcí. Ondřej Veselý – International IT Specialit

Řešení

V současnosti jsou vyměňovány všechny pro obchodní partnery podstatné EDI zprávy jako jsou ORDERS, DESADV a INVOIC s asi 20 obchodními partnery. A zároveň využívány řešení trustIT BMR – Business Monitoring Reporting propojené s centrálním EDI řešením. Důležitou součástí implementace i řešení specifických požadavků EDI pro Čechy a Slovensko byla spolupráce s mateřskou společností, včetně správného nastavení sdílení a routingu EDI zpráv s centrálním EDI řešením v Německu. Naši pracovníci jsou dlouhodobě zvyklí na využívání EDI v komunikaci s významnými obchodními partnery.

EDITEL byl pro nás volbou pro svoji komplexní znalost EDI, logistických procesů a znalost trhu. Hledali jsme partnera, který umí nabídnou přidanou hodnotu pro nás, hlavně v oblasti konzultací. Společnost EDITEL vnímáme jako partnera, který tak trochu přemýšlí i za nás a umí si poradit s úskalími. Zbyněk Hála – IT Manager Tchibo International Affiliate

Benefity EDI pro Tchibo:

  • přehledné provázání jednotlivých zpráv obchodní výměny
  • úspora času a financí
  • snížení potencionálních chyb (není nutný ruční zápis)
  • archivace

O společnosti

Společnost Tchibo Praha, spol. s r.o., která patří mezi nejvýznamnější dovozce kávy a kávových výrobků, působí na českém trhu od roku 1991. Od počátku svého působení v České republice si společnost Tchibo udržuje vedoucí postavení v segmentu pražené kávy, kde ji reprezentují značky Tchibo, Jihlavanka a od roku 2002 také značka Davidoff Café. Tchibo dále nabízí široký sortiment instantní kávy a kávových specialit pro náročné zákazníky i nejširší skupiny běžných konzumentů. V roce 2004 Tchibo začalo působit v novém segmentu na českém trhu, zaměřilo se uvedení spotřebního zboží Tchibo. Jde o úspěšnou koncepci, která již několik let funguje na evropských trzích. Vlastníkem společnosti Tchibo Praha je prostřednictvím Eduscho Austria německá firma Tchibo GmbH.

Logo copyright Tchibo Praha, spol. s r.o.

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.