TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Roche Diagnostics a implementace e-fakturace

Automatizované účetní procesy pro výrobce léčiv

Osoba při výrobě léčiv společnosti Roche Diagnostics

Výzva

Jako dodavatel do mnoha státních organizací, včetně vojenských nemocnic, je společnost Roche od 1.1. 2014 povinna vystavovat rakouské státní správě elektronické faktury v předem stanoveném formátu ebInterface. Pro implementaci tohoto nového nařízení státní správy chtěla společnost Roche Diagnostics najít řešení, které by bylo možné plynule integrovat do stávajícího prostředí SAP, bez nutnosti zavádět doplňková rozhraní.

Společnost EDITEL nám díky svým důkladným znalostem prostředí SAP i požadavků státní správy umožnila provést implementaci celého projektu s nečekanou lehkostí. Tato zkušenost nás velmi potěšila, stejně jako profesionalita týmu společnosti EDITEL a především výsledek projektu! Ernst Linschinger, Senior Project Manager

Řešení

Řešení e-invoicing (e-fakturace) od společnosti EDITEL je jako šité na míru daným požadavkům. V první fázi EDITEL analyzoval prostředí SAP společnosti Roche a srovnal je s požadavky státní správy, aby se ujistil, že úpravy formátu inhouse na straně Roche byly provedeny správně. Následovala implementace řešení, testování a integrace do státního testovacího systému. Posledním krokem bylo nasazení do ostrého provozu.

Výsledek

Téměř 100 % všech elektronických faktur předaných státní správě bylo akceptováno bez chyb. Tím se potvrdilo, že implementace projektu e-invoicing (e-fakturace) podle požadavků státní správy proběhla pro společnost Roche Diagnostics úspěšně, bez nutnosti zavádět doplňková rozhraní, jen se stávajícím připojením eXite®. Díky úzké spolupráci a koordinaci mezi společnostmi EDITEL a Roche Diagnostics byl projekt během všech jeho fází implementován rychle a efektivně.

Výhody plynoucí z EDI pro Roche Diagnostics:

  • rychlé a efektivní splnění požadavků státní správy
  • automatizovaná výměna EDI zpráv pomocí platformy eXite®
  • pro všechny zúčastněné partnery stačí jediné rozhraní SAP
  • potvrzení o doručení zpráv zasílaná přímo příslušným oddělením
  • podpora ze strany EDITELu během všech fází projektu

O společnosti

V Rakousku patří společnost Roche mezi přední dodavatele léků a produktů pro in vitro diagnostiku, zaměstnává 400 lidí a řídí dvě samostatné dceřiné společnosti sídlící ve Vídni (obchodní divize Pharma a Diagnostics). Společnost Roche je bezesporu rakouským lídrem mezi dodavateli do nemocničních zařízení, na trhu s léky proti nádorovým onemocněním, a stejně tak i na trhu s produkty pro in vitro diagnostiku. V roce 2007 oslavila společnost Roche 100 let svého působení v Rakousku.

Symbolic image copyright Roche
Logo copyright Roche

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.