TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Snížení nákladů v TMMCZ díky webovému EDI portálu

Ukazování prstem na digitální značku auta ve významu snížení nákladů v TMMCZ díky webovému EDI portálu

Dodavatelé do TMMCZ mohou být zapojováni efektivně a v reálném čase

Pro moderní výrobní řetězce v segmentu automotive je typická naprostá přesnost a obrovský časový tlak. Není bez důvodu, že jeden z nejdůležitějších procesů se nazývá JIT (just in time – přesně na čas, což je v automotive sektoru ustálený pojem). Složitá sít mezinárodních dodavatelů vyžaduje koordinaci, aby se všechny součásti mohly dostat v pravý čas na výrobní linky. Elektronická výměna dat (EDI) je v tomto ohledu důležitým pomocníkem. I pro TMMCZ, jednoho z největších výrobců v oblasti automotive. Tento výrobní závod Toyoty se sídlem v České republice se rozhodl dát své EDI infrastruktuře tu nejpokročilejší úroveň.

Společnost EDITEL zvítězila ve výběrovém řízení na nového poskytovatele EDI pro automobilku Toyota Motor Manufacturing Czech Republic s.r.o. (TMMCZ) již v roce 2016.

Rozsah služeb, potenciál a profesionální přístup ze strany EDITELu v průběhu celého výběrového řízení společně s 30 lety zkušeností v implementaci EDI projektů, pro nás byly více než přesvědčivé.

Aleš Höfner, generální manager

Jedou z prvních výzev při spolupráci s TMMCZ byla pro EDITEL migrace dat ze starého řešení EDI na službu eXite® společnosti EDITEL. Nedílnou součástí procesu migrace bylo hladké zapojení dodavatelů a spuštění nového webového EDI portálu vytvořeného na míru dodavatelům TMMCZ. Díky používání tohoto portálu došlo ke snížení nákladů a odstranění zbytečné práce s opravami chyb v datech v průběhu celého produkčního řetězce. Komunikace s dodavateli a obchodními partnery TMMCZ pomocí služeb EDI (Electronic Data Interchange – elektronické výměny dat), které EDITEL poskytuje, běží hladce včetně režimu just-in-time (JIT – přesně na čas). K tradičním EDI a logistickým dokumentům, se navíc přidala výměna prognóz/ odhadů. A zároveň dokumentů ohledně vyrovnání závazků/ likvidace závazků (forecasts and settlement documents).

EDI je pro odvětví automotive nezbytnou technologií, která se bude nadále rozvíjet, zejména v oblasti logistiky a řízení zásob. Během úspěšného projektu jsme navíc od společnosti EDITEL získali mnoho informací o PDF fakturách. Naše budoucí plány proto směřují také tímto směrem.

Miloš Bareš, který má na starosti projekty TMMCZ

Ve zkratce:

  • bezproblémová migrace starého řešení EDI na nový systém eXite® společnosti EDITEL
  • intenzivní komunikace a podpora při zapojování 250 dodavatelů
  • zvýšení kvality a předání know-how v oblasti péči o zákazníky
  • implementované formáty zpráv:

O společnosti

TMMCZ-logoToyota Motor Manufacturing Czech Republic s.r.o. (TMMCZ) se sídlem v Kolíně, je společným podnikem japonské firmy TMC a francouzské PSA Groupe. Největší výrobce automobilů na světě TMC a evropský lídr PSA Groupe podepsali smlouvu o spolupráci v lednu 2002 a v únoru 2005 začali vyrábět městské vozy Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1. Výstavba závodu TMMCZ stála celkem 20 miliard korun, což byla do té doby největší zahraniční investice na projekt postavený doslova na zelené louce ve střední Evropě. V současné době se na výrobě vozů, vyznačujících se spolehlivostí a nízkou spotřebou, podílí 2400 zaměstnanců a je třetí největší automobilkou v ČR. Roční obrat společnosti TMMCZ se pohybuje kolem 41 miliard CZK.

Symbolic image copyright iStockphoto, photo credit anyaberkut
Logo copyright Toyota Motor Manufacturing Czech Republic s.r.o.

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.