TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Ice Cube – tento systém nezamrzne

Ledová koule Ice Cube Hungary, která oslovuje spotřebitele chladicími EDI řešeními

Elektronické podepisování faktur PKI

Padesát tun ledu denně, tisíce faktur a dodacích listů – tato čísla už nejsou pro společnost Ice Cube Hungary výzvou, ale spíše součástí každodenního života. Díky neustálému vývoji, odhodlanosti a elektronické výměně dat.

50 tun místo 50 kg ledu denně

„Naším cílem bylo přijít se zcela novým typem podnikání, které v Maďarsku nemá obdoby,“ řekl o začátcích působení společnosti její generální ředitel Tamás Ónodi. – S nápadem pokusit se rozšířit a zpopularizovat výrobu ledu u nás doma přišli naši příbuzní, kteří žijí ve Spojených státech. Můžeme říci, že jsme to byli my, kdo v zemi zavedl kulturu konzumace ledu. „

Původně společnost vyráběla 50 kg ledu denně, nyní dosahuje toto množství 50 tun. Zpočátku mnoho lidí používalo led k venkovnímu chlazení, dnes se používá spíše v nápojích, ale má i různá další průmyslová využití (masný průmysl, farmaceutický průmysl).

Výroba ledu je ve skutečnosti mnohem složitějším procesem než pouhým zmrazením vody. Je třeba zajistit čistotu produktu a zabránit nežádoucí chuti a zápachu, což vyžaduje vhodnou infrastrukturu a vysoký stupeň hygieny. Aby bylo možné takový produkt prodávat, je navíc nutné zajistit chladicí boxy, a proto poskytla společnost Ice Cube Hungary za tímto účelem 3 000 takových chladicích boxů k instalaci po celé zemi. Jejich výroba se neustále vyvíjí, aby udržela krok s rostoucí poptávkou. Zvýšený obrat znamenal také dramatický nárůst počtu partnerů, zaslaných faktur a dodacích listů.

Elektronická výměna dat (informací) při výrobě ledu

Společnost je zákazníkem společnosti EDITEL Hungary již řadu let, ale neustále zavádí novinky a aktualizace, z nichž nejnovější je PKI fakturace. V závislosti na sezóně zaměstnává společnost 50-70 lidí. Tisíce faktur a dodacích listů se dříve vystavovaly a zasílaly partnerům ručně. Při takovém počtu faktur a dodacích listů se někdy stalo, že chyběl jeden nebo dva dokumenty, které bylo třeba nahradit, což práci výrazně ztěžovalo.

„Zpočátku to bylo i pro nás neprobádané území, když nám první hypermarket navrhl zavedení EDI spojení,“ řekl nám Tamás Ónodi. Ale jakmile jsme systém zavedli, představoval pro nás úlevu. S tímto systémem bylo snazší oslovit další řetězce supermarketů a další partnery.“

Zavedení elektronicky podepsaných faktur PKI znamenalo pro společnost Ice Cube další nová spojení. Nyní je napojena na všechny významné obchodní řetězce (TESCO, Spar, Auchan, METRO) a čerpací stanice (Shell, MOL, OMV, Lukoil).

Společnost Ice Cube používá systém SAP, který se dobře integruje s EDI řešeními společnosti EDITEL. Po zkušebním období funguje spojení bez problémů. „Zpočátku se kolegové k této novince stavěli opatrně. O smysluplnosti změny je však přesvědčil fakt, že namísto dřívějších obrovských poštovních balíků stačí k odeslání faktur partnerům několik kliknutí na klávesnici,“ dodává Tamás Ónodi.

Budoucnost výroby ledu

Během období zásadních omezení způsobených pandemií COVID19 měla společnost Ice Cube Hungary to štěstí, že měla čas věnovat se vylepšením. Odstávka, která trvala 4-6 měsíců, a dočasné snížení poptávky umožnily společnosti zavést důležitá zlepšení ve výrobě.

Podle jejich vyjádření probíhá od té doby na trhu určitá forma reorganizace – největší poptávka po ledu z čerpacích stanic je na pumpách. A to znamená, že nemůžete odpočívat, musíte neustále hledat příležitosti k rozvoji a inovacím.

Na závěr Tamás Ónodi dodává: „Není jiné cesty. Digitální technologie jsou budoucností – pokud chcete na trhu uspět, nemůžete je obejít.“

O společnosti

Ice Cube Hungary Kft. logó

Maďarská společnost Ice Cube Hungary Kft. byla založena v roce 1991 jako rodinný podnik. Vyrábí a distribuuje jedlé kostky ledu po celé zemi. Má šest továren, výrobní závod o rozloze 12 000 m2 ve městě Vácigres a výrobní halu o rozloze 3 000 m2, odkud se výrobky rozvážejí po celé zemi do dalších továren. Roční obrat společnosti činil v roce 2020 více než 625 000 000 HUF.

Symbolic image copyright Ice Cube Hungary Kft.
Logo copyright Ice Cube Hungary Kft.

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.