TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Expanze, konsolidace a modernizace jako základ úspěšného podnikání

alcohol-production_l

V moderním digitálním světě musí být každý krok promyšlený a efektivní. Mezi společnostmi, které si to uvědomují a moderním technologiím vycházejí vstříc, patří i jeden z největších výrobců lihovin na Slovensku, společnost ST. NICOLAUS.

Ve své více než 150leté historii spojuje ST. NICOLAUS bohaté zkušenosti se silným důrazem na inovace, kvalitu a bezpečnost. I díky své otevřenosti vůči novým technologiím si udržuje vedoucí postavení na slovenském trhu a dosahuje úspěchu i na mezinárodní úrovni včetně silné pozice v Čechách. Spolupráce s lídrem v oblasti elektronické výměny dat, společností EDITEL, jim umožňuje své vize naplňovat. EDITEL je pro ST. NICOLAUS, a nyní i pro sesterské společnosti v rámci skupiny, dlouholetým technologickým partnerem a poskytovatelem EDI služeb.

Začátek: Tři různá řešení

V minulosti měla tato společnost tři samostatná EDI řešení pro různé části svého podnikání. Jedno pro Slovensko, druhé pro Českou republiku a třetí pro sesterskou firmu BUDIŠ a.s. (dříve Slovenské pramene a žriedla, a.s.). Tyto víceméně izolované systémy představovaly výzvu při koordinaci a komunikaci.

Rok 2012: Migrace a první konsolidace

V roce 2012 proto přišla první velká změna – migrace EDI řešení a sloučení českého a slovenského EDI do jednoho společného systému. Současně bylo řešení doplněno o tehdy novou generaci archivačního systému trustIT.

BUDIŠ a.s.

Firma BUDIŠ a.s., dříve Slovenské pramene a žriedla, a.s., byla před spojením se ST. NICOLAUS též dlouholetým klientem společnosti EDITEL. Používala podobná EDI řešení i archivační řešení trustIT, které však nevyužívala k archivaci dokladů, ale především pro jeho modul BMR (Business Monitoring Reporting). Přidanou hodnotou BMR je vzájemné párování navazujících dokumentů v rámci jednotlivých obchodních případů. Tento nástroj je efektivní zejména pro snadnější vyhodnocování stavu zpracování faktur, což bylo a je pro BUDIŠ zásadní.

Rozšiřování skupiny, expanze a modernizace

Díky expanzi a vývoji v rámci této skupiny došlo postupně k jejímu rozšíření o další sesterské společnosti, které rovněž začaly používat EDI komunikaci. Začala nabývat na důležitosti koordinace a komunikace mezi nimi. Dnes skupina sesterských firem zahrnuje:

  • ST. NICOLAUS – trade, a.s.,
  • ST.NICOLAUS-trade CZ, a.s.,
  • ST. NICOLAUS DIRECT, s. r. o.,
  • ST. NICOLAUS ADRIATIC, s.r.o.,
  • ST. NICOLAUS Group a.s.
  • BUDIŠ a. s.

Kromě vlastních značek ST. NICOLAUS – trade, jako výhradní distribuční partner španělské společnosti Gonzáles Byass, rozšířila své portfolio o zahraniční značky, jako jsou brandy Soberano a Lepanto, prémiový gin The London no.1 nebo kvalitní dovážená vína ze Španělska. Úspěšně také distribuuje portfolio značek francouzské skupiny LaMartiniquaise, jako je Gibson‘s Gin, a rum Bumbu od americké společnosti Sovereign brands. Tahle skupina tak dnes dohromady komunikuje prostřednictvím EDI s více než 60 společnostmi.

Rok 2023: Konsolidace a modernizace

V roce 2023 nastal čas na zásadnější změnu, což vedlo ke kompletní konsolidaci a upgradu EDI řešení u všech součástí skupiny do jediného nového systému. Došlo tak ke sjednocení jak na úrovni produktů, tak v rozsahu poskytovaných služeb.

„Původní řešení XMLpack bylo nahrazeno systémem edisuITe, který funguje jako univerzální konvertor doplněný o bezpečnostní modul pro digitální podpis. Archivační řešení trustIT spojené s modulem BMR umožňuje přehledně sledovat a vyhodnocovat stavy obchodních procesů na uživatelské úrovni. Umožňuje porovnávání dokumentů až na úroveň jednotlivých položek, generování uživatelských sestav nebo tzv. autorizovaný export archivovaných dokumentů s off-line zobrazením pro potřeby kontrolních orgánů nebo auditorských společností,“ shrnul Tomáš Urminský, Project & Delivery Manager společnosti EDITEL.

„Příklad ST. NICOLAUS a jejich sesterských společností ukazuje, že modernizace a konsolidace technologií může vést k optimalizaci nákladů spolu se zvýšením kvality podnikání. Skupina ST. NICOLAUS je připravena jít vstříc budoucnosti s důrazem na inovace a efektivitu.“, zhodnotil na závěr Štefan Sádovský, generální ředitel EDITEL CZ&SK.

O společnosti

st.nicolaus_logoSpolečnost ST. NICOLAUS působí jako největší výrobce a distributor alkoholických nápojů na Slovensku. S distribučními společnostmi v České republice, Maďarsku a jihovýchodní Evropě je jedním z klíčových hráčů ve střední Evropě. Společnost má více než 150letou historii, přičemž samotný název značky se datuje od založení první rafinerie v roce 1867. Dnes vlastní dva lihovary. Moderní lihovar na Slovensku a palírnu na výrobu ovocných pálenek v Maďarsku. Zboží z jejího sortimentu je možné najít na více než 20 trzích v Evropě, Africe, Asii a Severní Americe. Až 11 z 20 nejprodávanějších výrobků na slovenském trhu pochází právě od společnosti ST. NICOLAUS. Mnoho z nich bylo oceněno za svou kvalitu na mezinárodních soutěžích od New Yorku po Hong-Kong.

Symbolic image copyright ST.NICOLAUS
Logo copyright ST.NICOLAUS

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.