TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

EDITEL CZ letos slaví 30. výročí svého založení!

30-anniversary_l

Praha, 24. února 2024 – EDITEL CZ oslavuje významný milník ve své historii. Společnost letos slaví třicet let od svého založení a v průběhu této doby se stala klíčovým hráčem nejen na tuzemském trhu. EDITEL CZ je dnes lídrem v oblasti elektronické výměny dokumentů a uznávaným partnerem, který garantuje zodpovědnost, spolehlivost, vysoký standard a profesionalitu svých produktů a služeb.

Společnost EDITEL CZ byla založena v roce 1994 jako samostatná společnost v rámci skupiny Software602 a představovala specializovanou entitu pro elektronickou výměnu dat (EDI). Od svého počátku se zaměřovala na elektronickou komunikaci v sektoru bankovnictví a později rozšířila své portfolio o další oblasti. Mezi významné klienty patří například banka ČSOB, s níž EDITEL spolupracuje od samého počátku.

EDITEL CZ, která je dnes součástí mezinárodní skupiny, se specializuje zejména na elektronickou fakturaci a archivaci obchodních dokumentů, B2B integraci, automatizaci a digitalizaci firemních procesů pro společnosti různých velikostí a odvětví. V raných 90. letech se v Čechách EDI technologie rozvíjela v souladu s růstem moderního maloobchodu, přičemž společnost MAKRO byla jedním z prvních zákazníků, který již v roce 1998 začal EDI masivně využívat a dodnes s EDITEL CZ spolupracuje.

V průběhu let prošla společnost několika strategickými změnami vlastnictví. Již po třech letech od založení se stala součástí společnosti Deloitte. V roce 2004 se společnost EDITEL CZ přesunula do rukou investiční společnosti PXP Group. O tři roky později se novým majitelem stala skupina GS1 Austria, což vedlo i ke vzniku pobočky na Slovensku. V roce 2008 se EDITEL Austria osamostatnila a stala se 100 % vlastníkem EDITEL CZ.

Společnost EDITEL CZ získala různá významná ocenění za své inovace a přínos v oblasti informačních technologií. Redakce Computerworld vyhlásila IT produktem roku v kategorii informačních systémů její SW řešení pro dlouhodobou elektronickou archivaci dokladů a monitoring obchodních případů. Později byla oceněna za podporu malých podniků v soutěži IT produkt roku 2015 za produkt WebEDI.

Díky svému mezinárodnímu rozměru a síti franšízových partnerů je EDITEL ideálním obchodním partnerem pro mezinárodní společnosti v různých oblastech, od FMCG přes logistiku, bankovnictví až po automobilový průmysl. EDI technologie se snaží nastolit správnou rovnováhu, automatizovat procesy přesně v těch oblastech, kde má smysl šetřit cennou lidskou prací a finančními zdroji.

Štefan Sádovský, generální ředitel EDITEL CZ, říká:

„EDITEL je od svého počátku průkopníkem EDI v České republice. Naše bohaté zkušenosti a dlouholetá praxe nám umožňují našim zákazníkům poskytovat špičkové služby. „Rád bych jménem celého kolektivu společnosti EDITEL poděkoval všem našim zákazníkům a partnerům za jejich dlouholetou spolupráci, která trvá již tři desetiletí. S očekáváním mnoha dalších úspěšných let spolupráce se těším na budoucnost.“

Symbolic image copyright EDITEL CZ

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.