TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

JLV a spolupráce s EDITELem

vlak s nápisem JLV na nádraží ve smyslu JLV spolupracuje s EDITELem

Zavedení EDI komunikace

Hlavním předmětem podnikání společnosti JLV je zajištění kompletního servisu v jídelních, lůžkových a lehátkových vozech pro železniční společnosti a cateringové služby. Bylo zapotřebí zefektivnit a urychlit zasílání obchodních dokumentů a přehledně provázat jednotlivé zprávy obchodní výměny.

Společnost JLV používá ERP systém KARAT, pomocí kterého jsou vytvářeny potřebné obchodní dokumenty.

Systém KARAT nedisponoval potřebným rozhraním. K umožnění připojení systému KARAT bylo nutnou podmínkou pro zavedení EDI komunikace jej pro JLV dovyvinout. Nyní se používá standardní XML formát.

Pro zajištění obchodní komunikace s odběrateli a zákazníky dochází k výměně EDI zpráv INVOIC a potvrzovací zprávy APERAK. Při implementaci EDI řešení došlo k napojení informačního systému KARAT se systémem SubmIT. Náhled na všechny doklady je možný z jakéhokoliv prohlížeče ve společnosti s ohledem na přístupová práva daných uživatelů.

Spolupráce s EDITELem je pro nás bezesporu přínosná, jsou to odborníci v dané oblasti. Editel je pro nás partner při implementaci EDI zpráv a při zapojování nových partnerů, sdělil Filip Briaský, Obchodní Manažer ve společnosti JLV, a.s.

Řešení na platformě eXite®

Na platformě submIT jsou zabezpečovány překlady EDI zpráv, pro komunikaci se systémem. JLV přijímá faktury a posílá zpětnovazebné zprávy na faktury APERAK. Zároveň z mailboxu JLV odcházejí zprávy AUTACK, které se vytváří také na službě submIT. Plně se tak projevují výhody této služby, která se pro EDI komunikaci používá.

Pro realizaci bezpapírové elektronické fakturace bylo využito řešení důvěryhodný archiv – trustIT. Faktury jsou od dodavatele překládány z EDI formátu a doručeny na server společnosti JLV a.s. Všechny daňové EDI doklady splňují všechny legislativní náležitosti, a navíc jsou v archivu uloženy po dobu 11 let.

Společnost

Společnost JLV, a.s. je největším českým poskytovatelem gastronomických a retailových služeb pro zákazníky na cestách. V současné době zastřešuje 11 značek, mezi kterými jsou i mezinárodní řetězce. JLV je držitelem certifikovaného systému jakosti a kvality ISO 22000:2006 a certifikovaného systému kritických bodů HACCP. Akciová společnost JLV, a.s. byla založena v roce 1992.

Hlavním předmětem podnikání je zajištění kompletního servisu v jídelních, lůžkových a lehátkových vozech pro železniční společnosti. Kromě cateringových služeb nabízí také výrobu balených baget a sendvičů značky Dundee, provoz hotelu Abito koncept firemní samoobslužné restaurace Momento, provoz bageterie Pappata.

Dále prostřednictvím dceřiné společnosti JPServis provozuje obchodní síť prodejen PONT a prostřednictvím dceřiné společnosti BK Team restaurace Burger King.

Benefity EDI pro JLV:

  • přehledné provázání jednotlivých zpráv obchodní výměny
  • úspora času a financí
  • snížení potencionálních chyb (není nutný ruční zápis)
  • archivace a podpora pro bezpapírovou EDI fakturaci

Symbolic image copyright JLV, a.s.
Logo copyright JLV, a.s.

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.