TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

eXite®: víc než jen výměna dat

data cable connection

Jedno připojení – spousta možností s eXite®

Datová platforma eXite® je obecně známa tím, že umožňuje bezpečnou EDI komunikaci napříč celým světem, se všemi obchodními partnery. EDI služba společnosti EDITEL toho však nabízí mnohem více, než byste čekali. Například…

…eXite® je také výborným nástrojem pro vyhledávání dokumentů!

Umožňují to komplexní záznamy o každém datovém přenosu, které systém eXite® uchovává. Naše on-line služby eXite® zajišťují klientům stálý přehled o tom, které doklady byly v libovolném okamžiku odeslány nebo přijaty. Nabízí možnost vyhledávání konkrétních dokumentů a transakcí za určité časové období. Umí dokonce propojit jednotlivé obchodní případy prostřednictvím referenčních údajů v dokumentech, díky čemuž mohou uživatelé zjistit, zda někde ještě nechybějí údaje. Uživatelé si mohou například zkontrolovat, jestli ke každé objednávce existuje příslušný dodací list a ke každému dodacímu listu zase faktura. K službám patří rovněž e-mailové zprávy o stavu doručování všech zpráv, které dávají ještě lepší přehled. Veškeré činnosti lze sledovat na denní bázi a v reálném čase pomocí chytrého ovládacího panelu, který připomíná kokpit letadla.

… funguje bez ohledu na hranice

Oblasti, v nichž se využívá výměna informací, již dávno přesáhly rámec tradičních dokumentů v procesu Order2Cash. Sahají od komunikace s úřady, jako v případě zasílání faktur veřejným institucím (např. rakouská federální správa a BBG, federální agentura pro veřejné zakázky), přes vykazování finančních transakcí v rámci procesu MiFIR/MiFID, až po procesy schvalování zdravotnických potřeb u amerického regulačního úřadu FDA. K navázání tolika různých spojení bývá obvykle nutné kontaktovat celou řadu osob. Ne v tomto případě. Všechno, co jsme zmínili, probíhá v praxi prostřednictvím jediného připojení: eXite®!

… usnadňuje výměnu kmenových dat.

Další významnou oblastí, v níž se systém eXite® uplatňuje, je výměna kmenových v souladu s nařízením o informacích o potravinách pro spotřebitele. Ve spolupráci s GS1 Sync, službou GS1 Austria pro kmenová data, si mohou dodavatelé a maloobchodní prodejci vyměňovat důvěryhodná kmenová data. Veškerá data lze také přímo integrovat do interních obchodních procesů společnosti prostřednictvím datového rozhraní eXite®, díky čemuž je zajištěno maximální zabezpečení a spolehlivost.

… eXite® mluví všemi jazyky!

Různé společnosti mají rozdílné interní struktury dat. Stojí za tím fakt, že se používá mnoho různých IT a ERP systémů. Pokud jde o EDI, dá by se říci, že se mluví různými jazyky. Ani to ovšem pro eXite® nepředstavuje problém, protože existuje zázračné řešení zvané „mapování“. To konkrétně obnáší, že poskytovatel služeb EDI harmonizuje struktury a příslušný obsah tak, aby si všechny zúčastněné strany skutečně rozuměly…

… na eXite® se můžete spolehnout.

Maximální bezpečnost a dohledatelnost v rámci výměny obchodních dat, infrastrukturu chráněnou proti výpadkům a plynulé zaznamenávání všech transakcí, přihlášení a dalších aktivit zajišťuje vysoce zabezpečené datové centrum provozované naším technologickým partnerem, společností T-Systems. I v případě rozsáhlého výpadku proudu by systém eXite® v chráněném datovém centru díky záložnímu zdroji napájení pokračoval v provozu. eXite® má navíc vysoce dostupné internetové připojení a může i v případě výpadku internetu bez problémů pokračovat v komunikaci. Pokud dojde k výpadku internetu, eXite® bude stále „na příjmu“ a přenese data, jakmile bude obchodní partner zpátky on-line.

… eXite® chrání životní prostředí.

Díky technologiím a standardizačním službám společnosti eXite® je dnes možné zpracovávat bezpočet procesů, aniž bychom spotřebovali jediný list papíru. Každý list papíru, k jeho vytištění nedojde, našemu životnímu prostředí. Skutečnost, že se obchodní dokumenty nemusí fyzicky přepravovat po celém světe v poštovních vozidlech nebo dodávkách, ale pouze jako data, se rovněž ukazuje jako jedna z cest, jak šetřit životní prostředí.

… za společností eXite® stojí lidé!

V důsledku neustále se rozšiřující digitalizace našich životů se lidé mohou se svými dotazy obracet přinejlepším na stroje. Ve společnosti EDITEL je to naštěstí jinak: za systémem eXite® stojí velký tým vysoce kvalifikovaných lidí, kteří zákazníkům poskytují individuální pomoc. Náš tým pro své klienty vždy udělá něco navíc.

… eXite® je skutečně odborníkem na všechno!

EDI služba společnosti EDITEL představuje jednu z největších sítí EDI na světě a má mezinárodní přesah. Každoročně se prostřednictvím eXite® zpracuje více než 400 milionů transakcí od více než 20 000 společností.

Přehled výhod:

  • Spolehlivý přenos obchodních dokumentů v reálném čase
  • Jedno připojení pro všechny obchodní partnery
  • Maximální zabezpečení a dostupnost dat
  • Dohledatelnost všech transakcí
  • Helpdesk 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
  • Vychází ze standardů GS1 a EDI
  • Služba onboarding pro rychlé a efektivní připojení nových obchodních partnerů

Chcete-li zjistit, co dalšího umí eXite®…

…a co potřebujete k získání přístupu k eXite®, neváhejte se obrátit na náš zákaznický servis, který vám rád zodpoví všechny vaše dotazy. Stačí zaslat dotazy e-mailem na adresu info@editel.cz nebo použít kontaktní formulář vpravo a poslat nám zprávu.

Portrait Christoph Stenech EDITEL AustriaAutor

Christoph Stenech
Head of Sales EDITEL Austria

Icon \'i\'

About EDITEL

EDI Blog

EDITEL je mezinárodním předním poskytovatelem služeb v oblasti elektronické výměny dokumentů EDI (z anglického originálu Electronic Data Interchange), který se specializuje na optimalizaci procesů dodavatelského řetězce. Společnost poskytuje služby klientům v mnoha různých odvětvích.

Portrait photo copyright Editel/Petra Spiola
Symbolic image copyright iStockphoto, photo credit style-photography

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.