TECHNICKÁ PODPORA +420 261 009 055
EDI-KONZULTACE +420 261 009 011

Vyvarujte se vyprodání zásob

mladá žena s nákupním vozíkem v obchodě s potravinami, což znamená pozor na vyprodání zásob.

Podívejte se na údaje OSA, abyste se vyhnuli vyprodání zásob

Po úspěšné realizaci měření dostupnosti zboží na prodejních regálech (tzv. projekt OSA Barometr) pracovní skupina ECR Benchmarking a OSA připravila ve spolupráci se společností EDITEL CZ a REPORTING.CZ pilotní projekt ECR OSA Monitor. Jejich cílem bylo najít způsob analýzy dat s využitím EDI zprávy INVRPT (Inventory report – přehled zásob). Skupina měla za úkol určit jednoduché ukazatele, které by se daly použít pro logistiku, obchod, marketing i finance. Zkrátka převést „tuny“ dat na určité jednoduché grafy nebo alerty, které by upozorňovaly na speciální stavy v dodávkách nebo prodeji a zabránit tak vyprodání zásob.

Elektronická zpráva Inventory report informuje o stavu zboží na skladě, prodejích, příjmech na sklad a případně o dalších pohybech zboží. Zpráva INVRPT obsahuje data o všech položkách sortimentu obchodníka s využitím standardní identifikace pomocí GTIN a o všech prodejnách a skladech.

Tato data se v rámci společného řešení EDITEL CZ a REPORTING.CZ každý den konvertují z EDI a převádí do datového skladu. Nad datovým skladem byl spuštěn systém Business Intelligence (dále BI). Systém BI umožňuje data zobrazovat z různých pohledů. Lze definovat časové řady po dnech, týdnech, dnech v týdnu, prodejny, položky zboží v nejrůznějších kombinacích a srovnáních. Pro každý pohled se dají definovat ukazatele jako prodej zboží, příjem zboží, skutečný stav na skladě a třeba out of stock. To vše lze zobrazovat i ve formě grafů.

Příslušné nástroje jsou již k dispozici i dalším společnostem mimo pilotní projekt pracovní skupiny ECR.

Symbolic image copyright iStockphoto, photo credit Vera Petrunina

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.