+ 420/261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI-KONZULTACE -011

Nový projekt OSA Monitor

Po úspěšné realizaci měření dostupnosti zboží na prodejních regálech (tzv. projekt OSA Barometr) pracovní skupina ECR Benchmarking a OSA připravila ve spolupráci se společností EDITEL CZ a REPORTING.CZ pilotní projekt ECR OSA Monitor. Jejich cílem bylo najít způsob analýzy dat s využitím EDI zprávy INVRPT (Inventory report – přehled zásob). Skupina měla za úkol určit jednoduché ukazatele, které by se daly použít pro logistiku, obchod, marketing i finance. Zkrátka převést „tuny“ dat na určité jednoduché grafy nebo alerty, které by upozorňovaly na speciální stavy v dodávkách nebo prodeji.

Elektronická zpráva Inventory report informuje o stavu zboží na skladě, prodejích, příjmech na sklad a případně o dalších pohybech zboží. Zpráva INVRPT obsahuje data o všech položkách sortimentu obchodníka s využitím standardní identifikace pomocí GTIN a o všech prodejnách a skladech.

Tato data se v rámci společného řešení EDITEL CZ a REPORTING.CZ každý den konvertují z EDI a převádí do datového skladu. Nad datovým skladem byl spuštěn systém Business Intelligence (dále BI). Systém BI umožňuje data zobrazovat z různých pohledů. Lze definovat časové řady po dnech, týdnech, dnech v týdnu, prodejny, položky zboží v nejrůznějších kombinacích a srovnáních. Pro každý pohled se dají definovat ukazatele jako prodej zboží, příjem zboží, skutečný stav na skladě a třeba out of stock. To vše lze zobrazovat i ve formě grafů.

Příslušné nástroje jsou již k dispozici i dalším společnostem mimo pilotní projekt pracovní skupiny ECR.

iStockphoto copyright Vera Petrunina

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.