Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011

Tchibo


O společnosti

Společnost Tchibo Praha, spol. s r.o., která patří mezi nejvýznamnější dovozce kávy a kávových výrobků, působí na českém trhu od roku 1991. Od počátku svého působení v České republice si společnost Tchibo udržuje vedoucí postavení v segmentu pražené kávy, kde ji reprezentují značky Tchibo, Jihlavanka a od roku 2002 také značka Davidoff Café. Tchibo dále nabízí široký sortiment instantní kávy a kávových specialit pro náročné zákazníky i nejširší skupiny běžných konzumentů. V roce 2004 Tchibo začalo působit v novém segment na českém trhu, zaměřilo se uvedení spotřebního zboží Tchibo. Jde o úspěšnou koncepci, která již několik let funguje na evropských trzích. Vlastníkem společnosti Tchibo Praha je prostřednictvím Eduscho Austria německá firma Tchibo GmbH.

Situace

Na přelomu loňského roku společnost EDITEL CZ podpořila plánovanou implementaci zpětnovazebních zpráv formou nezávislé konzultace. Před startem prvního EDI projektu se společností EDITEL v roce 2002 se částečně využívalo řešení společnosti Logicentrum, avšak v souvislosti s požadavky na plnou integraci se systémem SAP bylo ve výběrovém řízení zvoleno řešení od společnosti EDITEL. Hlavní část projektu byla realizována v roce 2002 a následně proběhlo několik dalších fází zahrnujících změnu architektury a změnu působiště společnosti. Produkt trustIT BMR – Business Monitoring Reporting nám dovoluje pokrývat vysoké požadavky obchodních partnerů v České a Slovenské republice na sofistikovanou EDI komunikaci, kterou není možné pokrýt našim centrálním EDI řešením v Německu. Jedná se zejména o oblast pokročilé elektronické fakturace včetně elektronického podpisu a dlouhodobé archivace.

V našich kamenných prodejnách, stejně jako na e-shopu realizujeme prodejní akce s časovým horizontem 1 až 2 týdny. Je pro nás důležité pracovat s efektivními obchodními procesy, především s procesem objednávek. EDI nám umožňuje velmi rychle a efektivně reagovat na aktuální stav a úspěšnost našich akcí.

Ondřej Veselý – International IT Specialit

Řešení

V současnosti jsou vyměňovány všechny pro obchodní partnery podstatné EDI zprávy jako jsou ORDERS, DESADV a INVOIC s asi 20 obchodními partnery. A zároveň využívány řešení trustIT BMR – Business Monitoring Reporting propojené s centrálním EDI řešením. Důležitou součástí implementace i řešení specifických požadavků EDI pro Čechy a Slovensko byla spolupráce s mateřskou společností, včetně správného nastavení sdílení a routingu EDI zpráv s centrálním EDI řešením v Německu. Naši pracovníci jsou dlouhodobě zvyklí na využívání EDI v komunikaci s významnými obchodními partnery.

EDITEL byl pro nás volbou pro svoji komplexní znalost EDI, logistických procesů a znalost trhu. Hledali jsme partnera, který umí nabídnou přidanou hodnotu pro nás, hlavně v oblasti konzultací. Společnost EDITEL vnímáme jako partnera, který tak trochu přemýšlí i za nás a umí si poradit s úskalími.

Zbyněk Hála – IT Manager Tchibo International Affiliate

Ve zkratce: EDI v Tchibo

 • Benefity EDI pro Tchibo

  Benefity EDI pro Tchibo

  • Přehledné provázání jednotlivých zpráv obchodní výměny
  • Úspora času a financí
  • Snížení potencionálních chyb (není nutný ruční zápis)
  • Archivace
 • EDITEL řešení pro Tchibo
  • EDI komunikace přes eXite®
  • E-archivace
  • Business Monitoring

  I Propojení ČR a SR

  • Purchase Order (ORDER)
  • Despatch Advices (DESADV)
  • Faktury (INVOIC)