Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011
LeasePlan Logo

LeasePlan

Leaseplan pracuje s EDI

Nabídky leasingu, pronájmy, opravy, rozsáhlá řešení vozového parku: Leaseplan patří neodmyslitelně k automobilu. Společnost založená roku 1963 patří se svou širokou nabídkou služeb na špičku evropského trhu. V celosvětovém měřítku patří společnost Leaseplan k vedoucím poskytovatelům služeb v oblasti řízení vozových parků. Po celém světě má Leaseplan téměř 1,3 miliónů spokojených zákazníků.

Tyto úspěchy společnosti Leaseplan nejsou důvodem, proč usnout na vavřínech. Roku 2010 se rozhodly Leaseplan Maďarsko a Leaseplan Slovensko, ve spolupráci s jejich dlouholetým partnerem IBM, pro rozsáhlou optimalizaci obchodních procesů. Výměna standardizovaných elektronických procesů (EDI - Electronic Data Interchange) neznamená jen jednoduché napojení na IBM a další obchodní partnery, ale i značný nárůst výkonnosti díky eliminování pracovních procesů založených na papírových dokumentech.

Hlavním objektem zájmu v Maďarsku a na Slovensku bylo plně integrované zpracování faktur (INVOIC), avíz o dodání (DESADV) a avíz o zaplacení (REMADV), jakož i potvrzení o zpracování aplikací s případným automatickým předáním hlášení o identifikovaných chybách (APERAK). Aby byla umožněna zcela standardní integrace těchto procesů, rozhodl se Leaseplan pro řešení EDITELu ve spojení s Business integrační sítí eXite®:

Přímé a jednoduché napojení na IBM bylo pro nás důležitým předpokladem, který jsme mohli za využití produktů EDITELu a připojení k eXite® jednoduše a efektivně pokrýt. Specialisté EDITELu nám v rámci tohoto mezinárodního projektu poskytli velmi profesionální péči a veškeré potřebné know-how.

IT-ředitel Gyula Brájer, Leaseplan Maďarsko

Díky tomuto přechodu je nyní v maďarských a slovenských pobočkách Leaseplanu možné automatizovaně zpracovávat fakturační data a data jednotlivých dodávek přímo ve vlastním ERP systému. „Pro naši administrativu to znamená nejen méně stohů papírů. Můžeme se nyní konečně soustředit na náš podstatný cíl, totiž na péči o naše zákazníky. Přitom jsme si jisti, že je vždy zaručena kvalita a bezpečnost našich dat“, těší se László Jakus, vedoucí finančního oddělení, Leaseplan Maďarsko.

Již nyní, pár měsíců po uvedení do provozu, je možné zřetelně pozorovat nárůst výkonnosti a pokles nákladů. Pro Leaseplan je to jen začátek. Společnost plánuje letos další rozvoj EDI v Maďarsku a na Slovensku, aby zapojila do automatické výměny dat ještě více obchodních partnerů.

Ve zkratce: EDI v LeasePlan

 • Stručně shrnuto
  • EDITEL HU a SK v Leaseplan Maďarsko / Slovensko
   • Úspěšná implementace edisuITe / BusinessPack ve spojení s eXite®
  • Úspěšná integrace elektronických obchodních procesů pro
   • faktury
   • avíza o dodání
   • avíza o zaplacení (Leaseplan SK)
   • potvrzovací hlášení
  • Přímé propojení s eXite®
  • Bezproblémová integrace s ERP systémem
  • Značný nárůst veškeré výkonnosti
  • Snížení nákladů
  • Plánován další rozvoj do konce roku 2011