Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011
Beisersdorf

Beiersdorf CEE

Společnost

Beiersdorf CEE Holding, s rakouskou centrálou ve Vídni, působí na 15 trzích: v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku, Bosně, Srbsku, Kosovu, Černé Hoře, Rumunsku, Moldavsku, Bulharsku, Makedonii a Albánii. Beiersdorf CEE je lídrem v oblasti kosmetiky a péče o pleť. Díky značkám jako NIVEA, Labello a Eucerin zastává přední pozici na středoevropském a východoevropské trhu.

Úkol

S rostoucí internacionalizací skupiny Beiersdorf CEE se klíčovým předpokladem pro efektivní dodávky zboží stalo rychlé spojení mezi partnery ve střední a východní Evropě. Cílem se tedy stala centralizovaná a zároveň flexibilní infrastruktura, která by jednak pokryla regionální požadavky, a jednak umožňovala bezproblémové zapojování nových partnerů.

Zpracování veškerých dat pomocí komunikační platformy eXite® je pro nás velmi důležité, stejně jako hladké zapojování nových partnerů do EDI. Jediné připojení – na technické i smluvní úrovni – výrazně zjednodušilo naše plány na ještě širší využití EDI.

Helmut Oizinger, Supply Chain Expert

Řešení

Díky komunikační síti eXite® může Beiersdorf pomocí jediného připojení komunikovat se všemi svými obchodními partnery a snadno zapojovat další. Beiersdorf nejenže splňuje všechny regionální požadavky, ale může také plně využívat již existující středo- a východoevropskou infrastrukturu k zajištění nejdůležitějších procesů v rámci dodavatelského řetězce, jako výměny objednávek, dodávek zboží a faktur se všemi svými obchodními partnery.

Výsledek

Tato úsporná infrastruktura umožňuje společnosti Beiersdorf CEE z Vídně efektivně řídit dodavatelský řetězec. Centrála pro EDI je v německém Hamburku a je napojena na centrální komunikační platformu eXite®, která zpracovává veškerá data vyměňovaná mezi obchodními partnery. Pomocí eXite® si Beiersdorf vyměňuje obchodní data se společnostmi jako REWE, SPAR, Metro, Tesco, dm-drogerie makrt, ale také s poskytovateli logistických služeb.

Zapojování nových obchodních partnerů probíhá jednoduše a hladce. Díky síti dceřiných společností a franšízových partnerů je eXite® dostupný v celém regionu střední a východní Evropy.

Ve zkratce: EDI v Beiersdorf