Používáním této stránky souhlasím s používáním souborů cookies. Pro více informací klikněte zde

Uniqa Logo

Uniqa

UNIQA zjednodušuje reporting

Systém „GenStat“ od EDITELu zajistil pro českou pobočku pojišťovny UNIQA řešení, které dokonale splňuje všechny požadavky na výkazy pro Českou národní banku.

S ohledem na neustále rostoucí počet údajů, které společnost musí posílat do České národní banky (ČNB), i chystané změny systému vykazování, k nimž postupně dochází v rámci balíčku Solvency II (projektu EU představujícího zásadní reformu dohledu nad pojišťovnami v Evropě), hledala UNIQA pojišťovna optimalizované řešení, které by jí umožnilo splnit přísná kritéria pro reporting v bankovním sektoru.

Díky systému „GenStat“ od EDITELu získala UNIQA řešení, které přesně odpovídá jejím představám a plně vyhovuje vysokým nárokům ČNB na výkaznictví v bankovním sektoru. Tato aplikace obecně finančním institucím umožňuje vytvářet statistické sestavy pro Českou národní banku a odesílat je přímo na místo určení. Nabízí přitom strukturu odpovídající závazným pravidlům ČNB. Zprávy se generují automaticky pomocí údajů z databáze firemního informačního systému. Zároveň GenStat automaticky kontroluje, načítá a zpracovává nové předpisy ČNB pro sestavování výkazů a dohlíží na lhůty a stav jednotlivých zpráv.

O společnosti UNIQA

Na svých kmenových trzích v Rakousku a střední a východní Evropě patří UNIQA k vedoucím pojišťovacím skupinám. Prostřednictvím zhruba čtyřicítky společností je zastoupena v 19 zemích a má více než 10 milionů zákazníků. Již od roku 1993 UNIQA působí i na českém pojišťovacím trhu a patří zde mezi největší komplexní instituce. Rok co rok přitom dosahuje nadprůměrného růstu.

   
Ve zkratce
  • Migrace z GENTRAN Server na IBM Sterling B2B Integrator
  • Připojení deseti předních obchodních partnerů v českém automobilovém průmyslu
  • Zavedení více než 20 formátů EDI zpráv pro řešení logistických procesů (např. ORDERS, INVOIC, DESADV, ORDCHG, ORDRSP a dalších)