Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011

Detail novinky

11.12.2018

EDI2PDF

DESADV na nové cestě

“Chtěli bychom dodací listy dostávat předem nebo alespoň tak rychle, jak jen to bude možné.” Takový je, ve zkratce, výsledek průzkumu, který provedla agentura GfK mezi klienty společnosti Coca-Cola HBC Austria. Sabine Puwein, která v době průzkumu zastávala v Coca-Cola HBC Austria pozici projektové manažerky, uvádí: “Zohledňování potřeb našich obchodních partnerů a klientů pro nás má tu nejvyšší prioritu.”

To je také důvod, proč byl podnět ihned implementován do praxe. Celý implementační proces spustila prezentace partnera pro EDI komunikaci, EDITEL, k e-fakturám pro společnost Coca-Cola. “Proč neposílat ve formě PDF dokumentů i dodací listy?”, navrhla Sabine Puwein. Stačí říci! Společnost EDITEL byla pověřena implementací projektu a již začátkem června v testovacím provozu obdržel první klient dodací list ve formátu PDF. PDF jsou zasílány jednoduše pomocí e-mailu, který obsahuje odkaz. Postupně jsou zapojováni další klienti. “O tuto službu je mezi našimi klienty velký zájem,” uvádí Sabine Puwein, která nyní novou službu klientům nabízí.

Jde o velkou výhodu, zejména pro klienty v západních částech země, kam kamiony putují někdy i dva dny. Dozví se tak s dostatečným předstihem, ještě před samotnou dodávkou, že některé zboží není dostupné nebo např. chybně zadané, a mohou tak zareagovat rychleji než dříve. Pro samotnou společnost Coca-Cola pak jde o hladce fungující proces bez jakýchkoli systémových nesrovnalostí, protože veškerá data opouštějí společnost ve formátu EDIFACT, který používají také všichni ostatní EDI partneři. EDITEL tato data efektivně zkonvertuje do PDF a dokumenty odešle.

Týdenní hlášení zasílané společnosti Coca-Colu jí umožňují na první pohled zjistit, kteří klienti si dodací listy ještě nevyzvedli. Sabine Puwein tyto klienty dále aktivně oslovuje a žádá o zpětnou vazbu. “Jde nám koneckonců o to, abychom stále zlepšovali své služby,” uvádí. Se společností EDITEL coby partnerem pro EDI komunikaci má paní Puwein dlouholeté zkušenosti – při implementaci tohoto projektu proto představoval jasnou volbu. “Když začínáte s něčím novým, je důležité mít partnera, který ví, co chcete. EDITEL hovoří naším jazykem a vždy maximálně zohledňuje naše potřeby,“ upřesňuje. Jde o přesvědčivý příklad mnoha řešení, která jsou součástí EDI, i mimo plně integrovaná řešení.

O společnosti Coca Cola HBC Group

Coca-Cola Hellenic Österreich

Coca Cola HBC Austria je dceřinou společností Coca Cola Hellenic Bottling Company AG se sídlem ve Švýcarsku. Jako nejvýznamnější výrobce obalů pro Coca-Cola Company s objemem prodeje dvě miliardy balení o 24 klasických lahvích, poskytuje služby výrobním a distribučním centrum v 28 zemích a 585 milionům zákazníků ročně.