Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011

Detail novinky

12.12.2017

Upstream EDI

S EDI o krok napřed i v upstreamovém sektoru dodavatelského řetězce

Packit!

Do tzv. upstreamového sektoru spadají dodavatelé z odvětví na začátku dodavatelského řetězce, kteří jsou zahrnuti do hodnotového řetězce. Toho je dosaženo používáním elektronické výměny dat (EDI) a identifikačních standardů GS1. Jedním z průkopníků v této oblasti je potravinářská společnost Spitz, která při spolupráci se svými dodavateli spoléhá na EDI. Hornorakouská firma packit!, zabývající se výrobou obalů, je jednou z prvních, které těží z těchto nových příležitostí. Jak to celé funguje? Po zaslání objednávky (ORDERS) obdrží Spitz od packit! plně automatické potvrzení objednávky (ORDRSP). Díky elektronickému dodacímu listu (DESADV) s integrovanými SSCC kódy (Serial Shipping Container Code) může být zboží sledováno bez jakýchkoli systémových nesrovnalostí. Výsledkem je výrazné zvýšení efektivity, lepší kvalita dat a rychlejší zpracování dokladů. Pro společnost packit!, která EDI dříve nevyužívala, jsou výhody jednoznačné: objednávky se už nemusejí zadávat ručně, což přináší významnou úsporu času i peněz.

Díky úzké spolupráci se společnostmi EDITEL, Spitz a s dodavatelem našeho ERP systému během byla implementační fáze procesu sběru dat velmi jednoduchá. Jsme připraveni implementovat tento systém i s dalšími klienty

Manuel Schiffel, project manager v packit!

Ve zkratce

 • Společnost packit! je průkopníkem EDI v oblasti upstreamového sektoru
 • Implementované typy zpráv:
  • Objednávky (ORDERS)
  • Potvrzení objednávky (ORDRSP)
  • Dodací listy (DESADV)
 • Zlepšení kvality dat, odstranění systémových nesrovnalostí
 • Rychlé a přesné dodávky zboží klientům
 • Snadná dohledatelnost
packit Logo

O packit!

Firma packit! vznikla jako spin-off v roce 2000, sídlí v Waldneukirchenu v Horním Rakousku a specializuje se na průmyslovou výrobu obalů z ofsetové laminované lepenky. Packit! nabízí širokou škálu služeb, od vývoje, přes ofsetový tisk na interním tiskařském zařízení, až po samotnou výrobu obalů počínaje laminací a řezáním archů z role a konče lepením a logistikou.