Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011

Detail novinky

04.12.2019

Tandem

Česko – Slovenský Tandem

Štefan Sádovský a Viktor Petráš se těší na rozvoj EDI v České republice a na Slovensku.
Štefan Sádovský a Viktor Petráš se těší na rozvoj EDI v České republice a na Slovensku.

Od 1. září 2019 převzal Štefan Sádovský, který v současné době zastává také funkci CEO ve společnosti EDITEL SK jako generální ředitel, odpovědnost i za EDITEL CZ. Od 1. října 2019 nastoupil na pozici Obchodního a marketingového ředitele společnosti pro EDITEL CZ i SK Viktor Petráš. Štefan a Viktor tvoří nový česko – slovenský tandem vedoucí obě společnosti. Propojení poboček přinese upevnění pozic na obou trzích a umožní vzájemné sdílení zkušeností i rychlost servisu, kterou klienti jistě ocení.

Štefan Sádovský, jako generální ředitel se svými zkušenostmi a odbornými znalostmi bude nadále rozvíjet a posilovat trhy EDI v obou velmi blízkých zemích. Mezi priority nového CEO patří rozvoj aktivit v oblasti EDI a posílení pozic obou společností na české i slovenském trhu. V dalších krocích posílí a rozšíří stávající kompetence v oblasti Automotive v České i Slovenské republice.

Štefan úspěšně absolvoval Slovenskou technickou univerzitu v Bratislavě, v oborech Informatika a Telekomunikace. K problematice EDI se dostal již na VŠ, kde si jako téma své bakalářské a diplomové práce zvolil elektronické bankovnictví, které v té době fungovalo dosti intenzivně na principech EDI.

„Rád bych přenesl z jedné země do druhé to dobré, spojil týmy do jednoho funkčního celku, využil synergický efekt pro rychlejší růst na obou trzích, nabízí se také prostor k růstu aktivit v oblasti automobilového průmyslu a k rozvoji digitalizace v nových odvětvích,“ uvádí Štefan Sadovský.

Viktor po pěti letech působení v nadnárodních organizacích skupiny Diebold Nixdorf, v oblasti prodeje hardwarových a softwarových řešení pro maloobchod a bankovnictví, se tak vrací zpět do společnosti EDITEL. Viktor úspěšně absolvoval obor Informatiky na České zemědělské univerzitě v Praze. První pracovní zkušenosti získával od roku 2002 v oblasti maloobchodu v obchodním řetězci SPAR. Zde si osvojil řadu technických i manažerských dovedností v oblastech IT i organizace maloobchodních procesů též přímo spojených s EDI. Do společnosti pak nastoupil v roce 2007, po akvizici EDITELu CZ rakouskou GS1. Později Viktor Petráš převzal odpovědnost za vedení oddělení obchodu a marketingu. Po svém působení v Diebold Nixdorf mezi lety 2014–2019 se vrací s novými zkušenostmi z globálního prostředí, které hodlá v EDITELu zúročit.

„Ve spolupráci s novým CEO bych rád re-startoval obchodní aktivity, které potvrdí a zabezpečí stabilitu EDITEL CZ i SK v příštích letech. Klíčový bude též rozvoj synergických mezinárodních aktivit v rámci skupiny EDITEL, nově zejména v Polsku, ale také v dalších zemích. Rád bych podpořil lokální i mezinárodní rozvoj v oblasti Automotive na základě letitých zkušeností kolegů z TELEDINu. Dále budeme rozvíjet EDI v nových obchodních vertikálách, které mohou těžit z přínosů automatické B2B komunikace a integrace,“ říká Viktor Petráš.