Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011

Detail novinky

11.12.2018

Smurfit Kappa

Všechno začíná v upstreamu...

Smurfit Kappa

Pojmem “upstream” označujeme tok surovin a obalů, který v tomto případě začíná objednávkou ze strany výrobce a vede až k předdodavateli – a poté zase nazpátek. O upstreamovém EDI hovoříme v případě, že tento proces probíhá za pomoci elektronické výměny dat (EDI) a podle identifikačních standardů GS1 (za použití logistických etiket GS1).

Příkladem může být výrobce vlnité lepenky, Smurfit Kappa Interwell, se sídlem v Haid v Horních Rakousích. Firma začala před nedávnem používat upstreamové EDI ve spolupráci s místní potravinářskou společností S.Spitz. V běžném provozu vše funguje následovně: na každou objednávku zadanou S.Spitz, obdrží Smurfit Kappa Interwell plně automatizované potvrzení objednávky (ORDRSP), které ji potvrdí. Kromě toho jsou zasílána avíza o odeslání zboží (DESADV), která zajistí, že zboží bude dohledatelné a předejde se nesrovnalostem.

Tím se zrychluje celý proces příjmu zboží jak na straně dodavatele, tak na straně výrobce. Dále je možné ho sledovat až ke koncovému klientovi. "Implementace tohoto projektu byla velmi úspěšná díky úzké spolupráci s našimi projektovými partnery, společnostmi EDITEL a GS1. V budoucnu chceme využívat výhody upstreamového EDI i s dalšími našimi partnery," uvádí IT/TC manažer ve firmě Smurfit Kappa Interwell, Roland Pöschko, který je s projektem evidentně spokojen.

Ve zkratce

  • Firma Smurfit Kappa Interwell používá upstreamové EDI pro logistické procesy v upstreamovém sektoru.
  • Implementované formáty zpráv:
    • Potvrzení objednávky (ORDRSP)
    • Avízo o odeslání zboží/ dodací list (DESADV)
  • Dohledatelná, zabezpečená data
  • Úspora času a nákladů
  • Rychlé a bezchybné převzetí zboží u klienta
  • Stoprocentní dohledatelnost

O firmě Smurfit Kappa Interwell

Smurfit Kappa Interwell je součástí mezinárodní skupiny Smurfit Kappa Group. V Rakousku jde o jednoho z předních výrobců obalových řešení z nového typu vlnité lepenky pro oblast rychloobrátkového a značkového zboží. V roce 2017 dosáhla firma Smurfit Kappa Group zisku z prodeje ve výši 8,6 miliard EUR a měla přibližně 46 000 zaměstnanců.