Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011

Detail novinky

12.06.2014

Rakousko: Informační snídaně GS1 Sync přilákala na sto účastníků

Nejen úchvatný výhled z nové střešní terasy Haus des Meeres – Aqua Terra Zoo přilákal 26. května 2014 přibližně 100 účastníků na EDITEL a GS1 Sync Breakafast. Důvodem byl i velký zájem o informace sdružení GS1 Austria a platformu GS1 Sync, která pomáhá zajišťovat služby sdílení kmenových dat. Od 13. prosince 2014, kdy začne platit nařízení 1169/2011 Evropské unie o poskytování informací o potravinách, budou muset producenti potravinových výrobků sdílet informace důležité pro spotřebitele (např. informace o alergenech) s maloobchodními prodejci.

GS1 Sync je centralizovaná platforma pro sdílení kmenových dat, která usnadňuje jejich výměnu u prověřených výrobků mezi jednotlivými společnostmi, a to prostřednictvím jediného rozhraní. Navíc je možné výměnu kmenových dat zautomatizovat pomocí EDI (Electronic Data Interchange) přes EDI platformu eXite®. Rewe, Spar, Metro/Makro, MPreis a Markant již podepsali dohodu GS1 Sync a postupně kontaktují všechny své dodavatele. Zástupci ze společností Metro/Makro a NÖM umožnili účastníkům nahlédnout do současných implementačních procesů. Ty jsou v obou společnostech v současné době v plném proudu, ale ani v nejmenším si vzájemně nekonkurují, o čemž svědčilo i množství dotazů z publika během prostoru pro diskuzi. Jak prodejci, tak výrobci se mohou vždy spolehnout na podporu ze strany GS1 Austria i EDITELu a na jejich hluboké odborné znalosti.