Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011

Detail novinky

18.09.2014

METRO/MAKRO Cash & Carry ČR ve spolupráci s EDITEL úspěšně zavedlo paletové SSCC kódy

Velkoobchodní řetězec METRO/MAKRO za účelem zrychlení příjmu a naskladnění zboží zavedl elektronické dodací listy s SSCC kódy (Serial Shipping Container Code).

Používání SSCC kódů umožňuje převzít celou neporušenou paletu se zbožím najednou. Prostřednictvím scanování paletové etikety s SSCC kódem v podobě čárového kódu je možné načíst informace o jejím obsahu přímo z elektronického dodacího listu, včetně dalších informací o dodávaném zboží jakou jsou například příslušné šarže a exspirace dodávaného zboží. Zavedení SSCC kódů rovněž umožňuje lépe sledovat pohyb palet během logistických operací.

EDITEL, poskytovatel EDI-řešení společnosti METRO/MAKRO, významně přispěl k úspěšné implementaci tohoto projektu, a to zejména formou pořádání společných seminářů pro dodavatele a poskytováním přímých konzultací pro jednotlivé dodavatele. EDITEL rovněž definoval příslušné datové struktury pro zprávu DESADV s SSCC kódem a aktivně se účastnil implementací na straně partnerů METRO/MAKRO. Tímto aktivním společným přístupem bylo během přibližně jedno roku trvání projektu dosaženo zapojení přibližně 60 % dodavatelů z těch, u kterých je DESADV vyžadován a tím umožněno spuštění produktivního provozu příjmu zboží prostřednictvím palet značených SSCC kódem a elektronických dodacích listů. Společnost MAKRO se tak stala první společností v České republice, která tento proces plně implementovala. Proces bude zároveň implementován i na dceřiných pobočkách velkoobchodu METRO na Slovensku.

V rámci přípravy na uvedený projekt EDITEL již v roce 2011 provedl průzkum celkem 180 oslovených dodavatelů zkoumající stav připravenosti na zavedení paletových dodacích listů. Výsledkem byla ovšem v této době prokazatelně nízká připravenost respondentů, i přesto, že značení palet SSCC kódem měli již zavedeno (čtěte více zde). Uvedené poznatky byly aktivně zohledněny v rámci přípravy projektu.