Používáním této stránky souhlasím s používáním souborů cookies. Pro více informací klikněte zde

Detail novinky

18.09.2014

METRO/MAKRO Cash & Carry ČR ve spolupráci s EDITEL úspěšně zavedlo paletové SSCC kódy

Velkoobchodní řetězec METRO/MAKRO za účelem zrychlení příjmu a naskladnění zboží zavedl elektronické dodací listy s SSCC kódy (Serial Shipping Container Code).

Používání SSCC kódů umožňuje převzít celou neporušenou paletu se zbožím najednou. Prostřednictvím scanování paletové etikety s SSCC kódem v podobě čárového kódu je možné načíst informace o jejím obsahu přímo z elektronického dodacího listu, včetně dalších informací o dodávaném zboží jakou jsou například příslušné šarže a exspirace dodávaného zboží. Zavedení SSCC kódů rovněž umožňuje lépe sledovat pohyb palet během logistických operací.

EDITEL, poskytovatel EDI-řešení společnosti METRO/MAKRO, významně přispěl k úspěšné implementaci tohoto projektu, a to zejména formou pořádání společných seminářů pro dodavatele a poskytováním přímých konzultací pro jednotlivé dodavatele. EDITEL rovněž definoval příslušné datové struktury pro zprávu DESADV s SSCC kódem a aktivně se účastnil implementací na straně partnerů METRO/MAKRO. Tímto aktivním společným přístupem bylo během přibližně jedno roku trvání projektu dosaženo zapojení přibližně 60 % dodavatelů z těch, u kterých je DESADV vyžadován a tím umožněno spuštění produktivního provozu příjmu zboží prostřednictvím palet značených SSCC kódem a elektronických dodacích listů. Společnost MAKRO se tak stala první společností v České republice, která tento proces plně implementovala. Proces bude zároveň implementován i na dceřiných pobočkách velkoobchodu METRO na Slovensku.

V rámci přípravy na uvedený projekt EDITEL již v roce 2011 provedl průzkum celkem 180 oslovených dodavatelů zkoumající stav připravenosti na zavedení paletových dodacích listů. Výsledkem byla ovšem v této době prokazatelně nízká připravenost respondentů, i přesto, že značení palet SSCC kódem měli již zavedeno (čtěte více zde). Uvedené poznatky byly aktivně zohledněny v rámci přípravy projektu.