Používáním této stránky souhlasím s používáním souborů cookies. Pro více informací klikněte zde

Detail novinky

10.02.2015

Implementace nové verze elektronického archivu ve společnosti Makro/Metro

Společnost Makro implementovala nejnovější verzi důvěryhodného archivu trustIT BMR oceněnou časopisem Computerworld jako IT produkt roku 2014.

Společnost Makro využívá archivační řešení společnosti EDITEL pro elektronickou bezpapírovou fakturaci již od roku 2002. V loňském roce byla elektronická fakturace prostřednictvím EDI rozšířena o doplňkovou formu komunikace s dodavateli, a to zasílání PDF faktur a dobropisů s elektronickým podpisem, které pokrývá speciální obchodní případy mimo oblast klasické EDI komunikace.

Důvěryhodný archiv trustIT BMR je spolehlivé řešení pro dlouhodobou archivaci a uchovávání elektronických dokumentů. Součástí řešení je modul pro vyhodnocování, monitoring a vizualizaci obchodních případů. Řešení garantuje tvorbu, správu a prokázání auditní stopy, důležité vlastnosti pro garanci integrity, autenticity, původu v čase, čitelnosti a sekvence dokumentů. Řešení podporuje archivaci všech typů objektů, s důrazem na zprávy formátu EDIFACT. trustIT splňuje všechny legislativní požadavky Evropské unie pro elektronickou komunikaci a archivaci, včetně nejvyšších bezpečnostních standardů.

V současné době má společnost Makro uloženo v elektronickém důvěryhodném archivu několik milionů elektronických daňových dokladů s možností okamžitého online přístupu k dokumentům za celkové archivační období 11 let.