Používáním této stránky souhlasím s používáním souborů cookies. Pro více informací klikněte zde

Detail novinky

11.12.2014

Implementace centrálního EDI ve skupině Diligentia

Začátkem roku 2014 došlo na slovenském retailovém trhu k převzetí maloobchodní sítě Hypernova a Albert skupinou Diligentia, která řídí i obchody Terno a Moja Samoška. V současnosti se tato maloobchodní síť skládá z více než 120 prodejen různých velikostí na celém území Slovenska a očekává se další expanze, díky čemuž se Diligentia řadí mezi největší hráče na trhu.

V souvislosti se sloučením maloobchodních sítí došlo ve druhém čtvrtletí 2014 také ke konsolidaci informačních systémů, včetně EDI systémů. Cílem konsolidace bylo sjednocení systémů, zefektivnění provozu a automatizace procesů. V rámci výběrového řízení na dodávku centrálního EDI řešení uspěla společnost EDITEL se svými produkty, které se osvědčily v mnoha jiných maloobchodních řetězcích na Slovensku. Kromě dodávky nového EDI řešení, EDITEL zajistil migraci dat ze stávajících systémů a také komplexní outsourcing správy celého řešení.

Diligentia

Díky tomuto novému řešení Diligentia převzala a sjednotila vyhovující stávající EDI procesy a je připravena na zavedení dalších EDI procesů a další rozšiřování maloobchodní sítě. V následující fázi se také plánuje zapojení vlastního velkoobchodu do EDI komunikace.

V současnosti je nové EDI řešení od společnosti EDITEL v plném provozu a zajišťuje datovou výměnu se stovkami lokálních, ale i zahraničních dodavatelů maloobchodní sítě Hypernova, Terno i Moja Samoška. Společnost EDITEL se tak stala strategickým partnerem skupiny Diligentia, čímž si EDITEL opět potvrdil pozici lídra v oblasti EDI řešení na Slovensku.