Používáním této stránky souhlasím s používáním souborů cookies. Pro více informací klikněte zde

Detail novinky

29.10.2014

GO Gaststätten odstartovalo EDI

GO Gaststätten je další ze společností z oblasti F&B (Food & Beverage), která uskutečnila první kroky k automatizaci procesu zpracování objednávek. Dceřiná společnost, která je plně vlastněna Raiffeisenlandesbank Oberösterreich se sídlem v Linci, působí v oblasti stravovacích služeb včetně provozování restaurací, zajišťování firemního stravování a cateringu obecně. Společnost se rozhodla plně optimalizovat objednávkový proces prostřednictvím zavedení elektronické výměny dat (EDI).

Marlene Millidorfer, vedoucí pro oblast F&B ve společnosti GO Gaststätten, vysvětluje hlavní motivy spuštění projektu: "Přechod na automatizovaný elektronický objednávkový proces je pro nás logickým krokem k udržení vysoké úrovně kvality. EDI zvyšuje efektivitu každodenních procesů v dlouhodobém horizontu, což se promítá do zlepšení služeb pro naše klienty. Oblast EDI je pro nás nová a EDITEL jako partner nám poskytuje své hluboké znalosti a celkovou podporu." Ve spolupráci s EDITELem a softwarovou společností GMS začne GO Gaststätten s elektronickou výměnou katalogů zboží a cen (PRICAT), objednávek samotných (ORDERS) a dodacích listů (DESADV).

Díky hladké integraci dat do firemního ERP systému eliminuje společnost GO administrativu nutnou pro zadávání zakázek a více se soustředí na samotný tok produktů: "Objednáme pouze zboží, které potřebujeme a veškeré objednávky jednoduše sledujeme v systému. To nám umožňuje vyhnout se nedostatku zboží na skladě, ulehčuje celkové skladování a zlepšuje spolupráci s našimi dodavateli, "řekla Marlene Millidorfer o výhodách EDI v každodenním fungování sektoru F&B. Všechny informace jsou vyměňovány přes eXite®, EDI platformu společnosti EDITEL. V budoucnu GO plánuje zavést další EDI procesy počínaje elektronickou fakturací.