Používáním této stránky souhlasím s používáním souborů cookies. Pro více informací klikněte zde

Detail novinky

14.06.2016

Elektronické řízení skladových operací v Haribo

O výhodách zavedení EDI (tj. Electronic Data Interchange, elektronická výměna dat) v logistice se nedávno přesvědčila společnost HARIBO. Úspěšně Implementovala se svým logistickým providerem a dlouholetým klientem EDITEL CZ společností HOPI řízení logistických operací. Pomocí EDI je tok dokladů týkajících se logistických procesů realizován pouze elektronickou formou ihned a bez časových prodlev.

Společnost HARIBO je jedním z největších výrobců gumových a želé sladkostí na světě. Její historii začal psát v roce 1920 Johannes "Hans“ Riegel v německém Bonnu. Název firmy pochází ze zkratky Hans Riegel, Bonn. Sortiment společnosti zahrnuje převážně gumové medvídky, dále želé bonbóny a lékořici. Společnost provozuje 5 továren v Německu a 13 v ostatních zemích Evropy a prodejní kanceláře téměř v každé zemi v Evropě, ve Spojených státech a rovněž v Austrálii.

Společnost HARIBO využívá pro své logistické procesy EDI. Se svým logistickým providerem společností HOPI zavedla nedávno automatizované elektronické řízení logistických operací. Realizovala konkrétně řízení dodávek svým odběratelům prostřednictvím EDI zprávy INSDES – instrukce k dodávce se zpětným potvrzením vychystání zboží ze strany HOPI prostřednictvím zprávy DESADV – dodací list. Pro přenos informací o naskladnění zboží z výroben závodu do logistického skladu pak HARIBO využívá zprávy RECADV – elektronická příjemka.