Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011

Detail novinky

31.05.2019

Elektronická fakturace se Škoda Auto

Společnost Škoda Auto, pro odstranění papírové agendy a zefektivnění spolupráce se svými dodavateli, rozšiřuje elektronickou fakturaci.

Elektronická komunikace umožňuje celkové zrychlení fakturačního procesu a přináší možnost využít přímou komunikaci mezi účetními (ERP) systémy bez nutnosti ručního zpracování.

Dodavatelé mohou využít následující možnosti pro komunikaci se Škoda Auto:

Automatické EDI řešení:

  • Po exportu faktury z účetního systému dodavatele může být faktura přeložena do formátu podporovaného společností Škoda Auto (VDA4938 – Global INVOIC) – detailní popis formátu lze stáhnout zde. Tento dokument je pak možné pomocí OFTP2 protokolu přenést na servery Škoda Auto – popis komunikačních parametrů naleznete zde.
  • Automatickou cestou lze přenášet také faktury s přílohou – popis standardu VDA4983 pro tento druh přenosu je zde.
  • V případě, že Vaše společnost nedisponuje nástroji na překlad faktur do požadovaného formátu Škoda (VDA4938 – Global INVOIC), případně faktur s přílohou (VDA4983) nebo nástroji pro automatické zasílání pomocí OFTP2 protokolu, neváhejte se obrátit na náš profesionální tým, který Vám s touto problematikou ochotně pomůže.

WebEDI řešení pro fakturaci – WebFakt:

  • Aplikace WebFakt umožňuje dodavatelům ručně importovat a zasílat faktury elektronicky. Po vytvoření faktury z účetního systému dodavatele je nutné dokument přeložit do podporovaného formátu, kterými jsou VDA4938 – Global INVOIC (popis zde) nebo Škoda XML faktura (popis zde).
  • Aplikace je pro dodavatele zcela zdarma, je třeba se nejdříve registrovat – více informací o registraci naleznete zde. Řešení WebFakt umožňuje k faktuře také připojit 1 přílohu ve formátu PDF. Pokud je potřeba pomoci s vytvářením vstupů do aplikace WebFakt, neváhejte se obrátit na naše odborníky.