Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011

Detail novinky

17.12.2010

EDITEL Journal 02/2010

Připravili jsme pro Vás první vydání EDITEL Journalu v češtině.

2010 rokem eBillingu!
Ke konci roku 2010 byl „EDI tématem číslo 1“ přechod od sběrného způsobu zúčtování na elektronicky podepsané, zcela bezpapírové EDI faktury. Po úvodním impulsu, který udal začátkem tohoto roku koncern REWE, naskočili v posledních měsících na rozjetý vlak „plně bezpapírových“ i SPAR a Markant.

Dodavatelům je tedy k dispozici více než 80 % trhu obchodníků, kteří zvolili nové a jednotné postupy zúčtování a likvidace faktur. Proto byl také velký zájem o seminář na téma eBilling, který EDITEL Austria zorganizoval 30. září 2010 na půdě rakouské hospodářské komory ve Vídni. Zúčastnilo se ho přes 100 zástupců společností, kteří se seznámili s cíli REWE, SPARu a Markantu přiblížit se v následujícím roce až ke 100 % zpracovávaného objemu faktur bezpapírově a s digitálním podpisem. Vzhledem k velkému zájmu zorganizujeme další seminář v prvním čtvrtletí roku 2011.

EDI ofenzíva SPARu
Úvodní článek je věnován snaze o rozšíření EDI v rakouském SPARu. V neposlední řadě díky novému EDI kompetenčním centru v Salcburku je zaznamenán obrovský růst všech EDI procesů. V prvních 10 měsících letošního roku se SPARu podařilo zdvojnásobit počet elektronických dodacích listů a faktur a zároveň ukázat, že efektivní procesy dodavatelských řetězců představují klíčové prvky podnikové strategie koncernu SPAR.

Nové produkty
Také spektrum produktů EDITELu stále roste. Nejnovějším přírůstkem je “state-of-the-art” archivační řešení, které obecně podporuje různé EDI procesy, ale je především nasazováno pro archivaci elektronických faktur. Dalším produktem je nová EDI integrační platforma, kterou představíme v příštím čísle tohoto žurnálu. Všechny dílčí EDI procesy tak mohou být EDITELem poskytovány také formou služby. EDITEL tímto posiluje svůj profil EDI fullservice poskytovatele, který je schopen nabídnout řešení pro elektronickou výměnu dat všem zákazníkům.

Přejeme všem našim zákazníkům a partnerům veselé Vánoce a těšíme se, že rovněž v roce 2011 budeme moci dále podporovat rozvoj Vašich EDI řešení a projektů.
fileadmin/user_upload/CZ/infomaterial_for_download/editel-journal-02-2010-cz.pdf