Používáním této stránky souhlasím s používáním souborů cookies. Pro více informací klikněte zde

Detail novinky

13.06.2013

EDITEL Journal 01/2013 - Od představy ke skutečnosti

Každý, kdo je obeznámen s eCom aktivitami zahrnujícími elektronickou výměnu dat (EDI), s největší pravděpodobností ví, že rozsáhlé změny jednoduše zaberou nějaký čas. Analýzy logistických procesů celých odvětví, sezvání všech zúčastněných k jednacímu stolu, pokrytí potřeb řady různých firem a oblastí s cílem vše pro všechny zjednodušit, to může být docela náročné. Abychom dosáhli vytyčeného cíle, je nezbytné, aby standardizační instituce, jako například GS1 Austria, EDI a ERP poskytovatelé služeb, stejně jako společnosti v různých odvětvích, velmi úzce spolupracovali. To, co začalo jako vize optimalizace na PowerPointovém snímku, se konečně stává skutečností.

TKL, poskytovatel logistických služeb s řízenou teplotou, již naplno využívá efektů optimalizace. Přečtěte si rozhovor s generálním ředitelem TKL Wilhelmem Leithnerem (str. 1) a zjistěte, jakou zásadní roli hrálo EDI při uskutečňování 650 000 ročních dodávek zákazníkům. Elektronické obchodní procesy zaručují obchodníkům i výrobcům spolehlivost a efektivitu.

Bez elektronických obchodních procesů by nebylo možné uspokojit poptávku po tradičně vyráběném chlebu na lokálním slovenském trhu. Díky EDI a neustálé výměně informací mezi EDITELem a jeho ERP obchodními partnery, mohou malé místní pekárny dodávat své vynikající produkty do velkých maloobchodních sítí, jako jsou TESCO a COOP. Jde tak o příklad úspěšného reálného využití EDI.

FMCG průmysl není jediným odvětvím, které sklízí výhody EDI. V tomto aktuálním vydání najdete články o aktivitách v odvětví HORECA či také ve farmaceutickém i módním průmyslu nejen Rakousku, ale i v dalších zemích střední a východní Evropy.